Uchwyty krawędziowe w meblach kuchennych. Fot. GTV

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Uchwyty krawędziowe w meblach kuchennych. Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
28 marz 2017 08:56

Nowoczesna kuchnia: wybieramy uchwyty meblowe

Elegancki minimalizm na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach - coraz częściej królują w nich meble o fornirowanych lub lakierowanych frontach. By podkreślić ich urodę, piękno i nowoczesny charakter, warto zrezygnować z tradycyjnych uchwytów meblowych.

Jak zapewnić wygodne i funkcjonalne użytkowanie szuflad i szafek, podpowiada Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Nowoczesny design mebli i trend do rezygnacji z uchwytów otworzyły przed producentami mebli nowe możliwości. Jak zastąpić tradycyjne uchwyty meblowe?

W minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach popularnym rozwiązaniem są uchwyty krawędziowe. Dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie efektownie podkreślą linię i styl nowoczesnych mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, ponieważ uchwyt krawędziowy zapewnia wygodny dostęp do zawartości szafki na całej szerokości frontu. Uchwyty krawędziowe doskonale podkreślają design mebli, a równocześnie są niezwykle funkcjonalne. Sposób montażu poszczególnych modeli uchwytów jest inny, ale każdy z nich tworzy wspólną, spójną linię z krawędzią mebla, tworząc estetyczny i efektowny wzór. 

Z pewnością jest to rozwiązanie podkreślające piękno mebli, ale czy będzie funkcjonalne w codziennym użytkowaniu?

Wygodę użytkowania zapewnia specjalnie wyprofilowany, ergonomiczny kształt uchwytu: półokrągły lub ścięty do wewnątrz pod kątem 45°. Ułatwia to złapanie krawędzi frontu i otwarcie szafki lub szuflady. Frezowane lub wpuszczane uchwyty montuje się do górnej krawędzi szuflady czy frontu szafki dolnej lub do dolnej krawędzi szafki górnej.
To rozwiązanie, kiedyś kojarzone głównie z meblami kuchennymi, coraz śmielej wkracza na salony. Swoją popularność uchwyty krawędziowe zawdzięczają eleganckiej w swej prostocie formie. W zabudowie kuchennej świetnie prezentują się tworząc efektowny zestaw z cokołem w kolorze aluminium. Doskonale nadają się również do mebli łazienkowych, ale równie elegancko i efektownie podkreślać będą linię szerokich szuflad w naszym salonie. Ze względu na brak ostrych, wystających elementów warto je zastosować również tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo – w biurach, wąskich przejściach czy ciasnych przesmykach. Wzory dostępne w naszym portfolio zainspirowane są na najnowszych trendach rynkowych, więc nawet najbardziej wymagający klient znajdzie uchwyt doskonale harmonizujący z wnętrzem. Szeroka gama kształtów i rozstawów uchwytów ułatwia również ich dobór do wielkości frontu mebla.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH