Dekor z blatu jest powtórzony we wnętrzu otwartych półek w aranżacji KAMmoduł Premium. To właśnie takie „drobiazgi” decydują o efekcie całości. Fot. KAM

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Dekor z blatu jest powtórzony we wnętrzu otwartych półek w aranżacji KAMmoduł Premium. To właśnie takie „drobiazgi” decydują o efekcie całości. Fot. KAM
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
14 lis 2017 11:23

Otwarta kuchnia. Modne sposoby na aranżację

Kuchnia przestała być wyłącznie przestrzenią roboczą, schowaną za zamkniętymi drzwiami i oddzieloną od reszty wnętrza. Teraz kuchnię otwiera się na salon, dając jej miano dumnego reprezentanta domu.

Wyeksponowanie kuchni i uczynienie z niej centrum życia rodzinnego, które płynnie łączy się z innymi strefami mieszkania, to bardzo ciekawy zabieg aranżacyjny, musi być jednak starannie przemyślany - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. W otwartej kuchni nie możemy pozwolić sobie na przypadkowy dobór mebli, bo wszystko musi idealnie ze sobą współgrać i komponować się ze stylistyką pozostałej częścią wnętrza.

Zabudowa kuchenna przechodząca w część jadalnianą, a ta z kolei scalona z częścią wypoczynkową - te trzy strefy po połączeniu w jedną przestrzeń muszą stworzyć spójną całość. Jak to najlepiej osiągnąć? Decydując się na jeden wzór dekoru, który równie dobrze zaprezentuje się na meblach kuchennych, na stole w jadalni czy w zabudowie strefy dziennej lub przewodni motyw kolorystyczny.

W naszych systemach mebli proponujemy możliwość doboru stołu do jadalni w takim samym dekorze, co zabudowa kuchenna - informuje projektantka. Dzięki temu możemy osiągnąć efekt harmonii, która powinna wyróżniać otwarte wnętrza. Decydując się na dekory drewniane, można łatwo skomponować je z pozostałą częścią zabudowy strefy dziennej, a nawet z panelami podłogowymi. Z kolei kolor lakieru frontów kuchennych może być motywem przewodnim dla pozostałej części aranżacji - dodaje.  

Zabudowa kuchenna widoczna z salonu musi być nie tylko piękna, ale zaprojektowana z niezwykłą starannością i perfekcyjnie wykonana. Tu liczą się najdrobniejsze detale. Korpusy szafek wykonane w tym samym kolorze, co fronty mebli, a wzór dekoru blatu powtórzony we wnętrzu otwartych półek lub jako wykończenie ściany nad blatem - to zabiegi, dzięki którym kuchnia efektowniej się prezentuje. Po pierwsze potęgują jej reprezentacyjny charakter, po drugie - będą oznaką dobrego smaku gospodarzy. 

Niezależnie od tego, czy otwarta kuchnia zostanie zaaranżowana na jedną ścianę czy mamy miejsce na bardziej reprezentacyjną zabudowę z efektowną wyspą, nie możemy pozwolić sobie na żadne kompromisy w estetyce i jakości wykonania mebli - przypomina Sylwia Kowalska-Mikutel. Pamiętajmy, że w otwartej kuchni ważne jest nie tylko to, co jest wyeksponowane, ale również ukryte za frontami wnętrze zabudowy. Ważne, aby otwarcie szafki czy szuflady przy naszych gościach nie zepsuło efektu całości. 

Przestrzeń otwarta na salon musi być uporządkowana, a wrażenie ładu i harmonii spotęguje ukrycie akcesoriów kuchennych w szafkach i szufladach. Dodatkowe miejsce na cały arsenał niezbędnych w kuchni środków zyskamy decydując się na zabudowę pod sam sufit. 

Czytaj również: Akcesoria kuchenne - wszystko do pieczenia i serwowania szarlotki

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH