Panele z kolekcji Visiogrande Infinity Graphite (dekor Infinity Graphite). Fot. Classen/ RuckZuck

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Panele z kolekcji Visiogrande Infinity Graphite (dekor Infinity Graphite). Fot. Classen/ RuckZuck
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 marz 2018 09:52

Piękna jadalnia - 10 pomysłów jak ją urządzić

Jadalnia to miejsce rodzinnych biesiad i spotkań towarzyskich. Wybierając meble, materiały na podłogi i dodatki zadbajmy o jej elegancki wystój oraz funkcjonalność.

Jak urządzić jadalnię i dobrać materiały podłogowe radzi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu w firmie RuckZuck.

Jadalnia pełni w domu rolę reprezentacyjną. Urządzona w sposób elegancki, a jednocześnie praktyczny sprawi, że goście poczują się w niej przyjemnie i komfortowo. Szczególną uwagę należy zwrócić na wykończenie podłogi. Świetnie sprawdzą się panele laminowane, które nie tylko są ciepłe w dotyku (w przeciwieństwie do płytek), ale także łatwiej usunąć z nich zabrudzenia niż np. z wykładziny czy dywanu.

Jednym z najistotniejszych parametrów jest klasa ścieralności – im wyższa, tym panele są bardziej odporne na zarysowania spowodowane przesuwaniem krzeseł czy obcasami butów. Grubość deski również ma znaczenie, ponieważ wpływa na stabilność podłoża. W jadalni warto zrezygnować z nieregularnej struktury, która mimo że efektowna, to jest trudniejsza w czyszczeniu i mniej przystosowana do kontaktu z ruchomymi meblami. Nie oznacza to jednak, że podłoga nie może się prezentować okazale. Ciekawym rozwiązaniem są deski z tzw. V-fugą. Ścięte brzegi pokrywa specjalna mieszanka wosków, która zapobiega wnikaniu wilgoci. Ten rodzaj paneli sprawia, że podłoga wygląda na wykonaną z osobnych desek, a całe pomieszczenie zyskuje naturalny charakter.

Dobrym pomysłem jest także wybór paneli wodoodpornych, które w przypadku rozlania napojów, są zdecydowanie mniej narażone na odkształcenia. Największą popularnością w polskich jadalniach cieszą się deski w dekorach dębowych i sosnowych, które doskonale współgrają zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wystrojem. Wzrasta również liczba osób stawiających na panele imitujące kamień lub beton, które nadają wnętrzu nieco industrialny charakter.

Zobacz także 20 pomysłów na piękny przedpokój

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kasia, 2018-03-15 14:32:43

    rewelacyjne aranżacje, zwłaszcza ta pierwsza. Prostota i minimalizm to coś co lubię, a podobają mi się też takie meble wzorowane na PRL. Podobną kupiłam w jagodowymkocie i muszę przyznać, że bardzo jestem z niej zadowolona. Moja rózni się tym, że ma troszkę niższe nóżki i ma uchwyty.

POLECAMY W SERWISACH