• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 gru 2011 14:23

Plan optymalny

Już podczas planowania kuchni warto pomyśleć o zoptymalizowaniu przebiegu prac kuchennych. Najważniejsze to zapewnić łatwy dostęp do znajdujących się tam rzeczy.

5 zasad kuchennej ergonomii

1. Zapewnienie ergonomii w codziennych pracach kuchennych to podstawa dobrze zorganizowanej kuchni. Zanim więc zdecydujemy się na wybór wymarzonych mebli, pomyślmy o ich funkcjonalnym wyposażeniu.
2. Do przechowywania garnków, patelni czy naczyń najlepiej posłużą nam carga do szafek dolnych. Dzięki dostępnej na rynku bogatej ofercie możemy je dobrać do indywidualnych potrzeb i w pełni dopasować do każdego mebla. Optymalne wykorzystanie przestrzeni w rogu szafek zapewnią nam carga narożne i obrotowe.
3. Funkcję spiżarki doskonale mogą spełniać maxi carga, a także systemy organizacji kuchennej zabudowy. Dobieramy je w zależności od wielkości kuchni i potrzeb jej użytkowników. Ważne, by gwarantowały łatwy i szybki dostęp do przechowywanych produktów.
4. Wysoki komfort i ergonomię w kuchni zapewnia też zastosowanie szuflad z systemem łatwego otwierania. O porządek w szufladach i prosty dostęp do małych rzeczy zadbają specjalne organizatory wewnętrzne.
5. Dla tych, którzy lubią eksponować swój dobytek, doskonały rozwiązaniem będą systemy bazujące na relingach. Można na nich zawiesić nie tylko kuchenne przybory, ale i półeczki na przyprawy czy stojak na książkę kucharską.

Kuchnia Memphis to naturalne materiały oraz szuflady z systemem Touch&Silent, które pomieszczą dosłownie wszystko. Cena: ok. 32.000 zł (bez blatów, sprzętu AGD, armatury i wyposażenia dodatkowego), Mebel Rust.

' title=
fot. Mebel Rust

Rozwiązaniem pozwalającym stworzyć prawdziwą spiżarnię jest Tandem – cargo otwierane jak lodówka. Można je dopasować do szafki z drzwiami na zawiasach o szer. 45, 50 lub 60 cm. Na drzwiach i wewnątrz szafki montuje się stelaż z półeczkami. Cena: od ok. 2.135 zł, Peka.

' title=
fot. Peka

Elastyczny system dla przechowywania przyborów kuchennych Kitchen Today został stworzony z myślą o praktycznym ulepszeniu pracy w kuchni. Do wyboru wieszaki, półki, uchwyty, pojemniki na narzędzia, tace, stojaki na przyprawy oraz magnesy. Cena uzależniona od wyboru akcesoriów, Brabantia.

' title=
fot. Brabantia

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH