• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 gru 2010 13:12

Polecane do kąta

Nie ma trudniejszej do zagospodarowania szafki niż dolna narożnikowa. Gdy nie wyposaży się jej w odpowiednie okucia, wyjęcie (i włożenie) czegokolwiek będzie utrapieniem na lata.

Zwykłe półki nigdy nie pozwalają wykorzystać maksymalnie przestrzeni. Zawsze w głębi pozostaje puste miejsce, do którego zwykle nie sposób sięgnąć ręką. Jeśli w kuchni liczy się każdy centymetr, nie ma wyjścia – trzeba starannie zaplanować wewnętrzne wyposażenie szafki narożnikowej. Popularnym rozwiązaniem są tzw. karuzele. To rodzaj obrotowych półek, wspartych na pionowym drążku. Każdą z półek można obracać osobno, tak jak karuzelę. Ułatwieniem jest ich regulowana wysokość – dzięki temu można ją dopasować do wielkości naczyń, np. wyżej przechowywać płaskie patelnie, a niżej garnki.

Półki mogą mieć kształt połówki, trzy czwarte i całego koła, a także dna druciane lub pełne. Inne rozwiązanie to wysuwane carga – cała zawartość wyjeżdża na zewnątrz szafki (niektóre modele „łamią“ się na prawo lub lewo). Można także wybrać wysuwane na zewnątrz półki. Mają specjalny, wydłużony kształt, dzięki czemu najgłębsze zakamarki szafki narożnikowej są wykorzystane. Bez względu na zastosowane rozwiązanie, w szafkach narożnikowych najwygodniej jest przechowywać naczynia oraz drobny sprzęt AGD.

Systemy do organizacji szafek narożnikowych mogą udźwignąć do 80 kg. Revo 90 – karuzela do szafek narożnikowych w kształcie litery L o wymiarach 90x90 lub 80x80 cm; front składa się z dwóch części, wciskany jest do wnętrza szafki i po wykonaniu pełnego obrotu ustawia się w pozycji wyjściowej; ułożenie obracających się niezależnie od siebie półek można regulować bez użycia specjalnych narzędzi; cena: od ok. 1.127,93 zł, Peka.

Peka
fot. Peka

Kosz obrotowy – z płynną regulacją słupa i wysokości półek oraz hamulcem; dostępny w wesjach ½ i ¾ koła oraz różnych wymiarach; wycena indywidualna, www.nomet.pl.

www.nomet.pl
fot. www.nomet.pl

Wysuwane półki – wystarczy lekko popchnąć i każda z półek wyjeżdża na zewnątrz; spód to łatwy do czyszczenia materiał syntetyczny; wyposażenie mebli firmy HTH.

HTH
fot. HTH

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH