• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 sty 2009 13:46

Pomysłowe akcesoria meblowe

Bez nich praca w kuchni byłaby trudniejsza, a i miejsca mogłoby zabraknąć

Są tak pomysłowe i dopracowane w każdym detalu, że zaprojektować je mogli chyba tylko pasjonaci domowego ogniska, którzy niejednokrotnie spotkali się z różnego typu niewygodnymi sytuacjami w kuchni, oraz profesjonaliści.
Jedną z podstawowych cech pomysłowych rozwiązań w kuchni jest ich... niewidoczność. Na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie: zwyczajna półka, stół, niewinne fronty mebli. Ale już po chwili, kiedy zabieramy się do pracy, wszystkie poukrywane, w najmniej wydawałoby się podejrzanych o to miejscach, sprzęty i mechanizmy ujawniają swoje istnienie. I tak na przykład niepozorny, niewysoki stół, przy którym swobodnie jedzą przedszkolaki, przekształca się w dużo wyższy, w sam raz do kuchennych prac wykonywanych na stojąco. Fronty szuflad wysuwają się tak lekko, że aż trudno uwierzyć, iż ich zawartość może ważyć dziesiątki kilogramów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na systemy otwierania górnych szafek. Tradycyjne drzwiczki są bowiem w odwrocie. Inwestycja we fronty podnoszone naprawdę się opłaca! Przede wszystkim tak jest wygodniej i bezpieczniej (nie ma ryzyka uderzenia głową w otwarte drzwiczki). Kolejny trend to dekoracyjne oświetlenie diodami (LED) oraz jarzeniówkami. Rachunki za prąd są minimalne, a kuchnia zyskuje na atrakcyjności i wydaje się dużo, dużo większa niż w rzeczywistości.

Nasze propozycje
Patty - pojemniki przystosowane do wrzucania odpadów przez otwory w blacie lub zlewozmywaku, po otwarciu szafki zbiorniki można łatwo wysunąć, ok. 752 zł, Foster.

Foster
fot. Foster

System Cosario montowany pod szafką wiszącą; podczas otwierania dolna półka przesuwa się po łuku w dół, a górna opuszczana jest do dołu w poziomie, zintegrowana listwa z oświetleniem w stanie zamkniętym oświetla blat roboczy, zaś po jej otwarciu, światło pada na wnętrze półki, ok. 1000 zł.

Hettich
fot. Hettich

Półka szklana podświetli to, co ze względu na swoją wyjątkowość, zasłużyło sobie na taką ekspozycję; cztery długości: 60, 90, 120, 150 cm, ok. 777-1.166 zł, Leicht/Designo.

Leicht/Designo
fot. Leicht/Designo

Top Motion to stół z regulowaną wysokością; wygodny zarówno do siedzenia, jak i pracy na stojąco, dla dzieci i osób wysokich; podana cena nie obejmuje blatu, ponieważ może on mieć dowolny kształt i wielkość, ok. 2.558 zł, Kessebohmer/Peka.

Kessebohmer/Peka
fot. Kessebohmer/Peka

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ewka, 2009-05-19 14:23:58

    Tv w kuchni to moje marzenie i chociaz nie spedzam tam wiele czasu, to jednak potupac nózką w rytm clipu Justina czasem mozna ;]

POLECAMY W SERWISACH