• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 lis 2012 13:36

Pomysły architekta na salon z aneksem

W małym mieszkaniu połączenie salonu z aneksem kuchennym to niemalże konieczność. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń, a nasze własne M staje się bardziej funkcjonalne.

gajos
Nabyliśmy nasze pierwsze mieszkanie. Jest dość małe bo zaledwie 40,5 m². Składa się z pokoju dziennego wraz z aneksem kuchennym oraz sypialni. Mamy wstępną koncepcje jak urządzić salon z aneksem i brak pomysłu na resztę. Obawiamy się, że "suchy" projekt (naszego autorstwa) na kartce papieru nie uwzględnia odpowiedniego rozmieszczenia ważnego przy tak małym metrażu. Brak nam doświadczenia, a chcielibyśmy uniknąć zbędnego "zagracenia", a co za tym idzie złej/braku funkcjonalności mieszkania. Może macie jakiś pomysł na aranżację?? Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje! Będziemy wdzięczni za wszelkie rady. Pozdrawiamy Agnieszka i Tomasz

' title= ' title= ' title=

Odpowiedź redakcyjnej projektantki
' title=
Może warto zastanowić się nad układem szafek kuchennych w literę U, czyli zakręcić szafkami pod ścianę. Lodówkę dałabym frontem do salonu, aby nie budować dodatkowych barier. Proponuję również lżejszy, może podświetlany barek? Ponieważ mieszkanie jest niewielkie warto pomyśleć o lekkich kolorach i lustrzanych elementach?
arch. Małgorzata Brewczyńska, Inventive Interiors, www.inventive-interiors.com, kontakt@inventive-interiors.com
Odpowiedź redakcyjnej projektantki
' title=
Zastanawiam się nad tv na ścianie przy wejściu, każdy komu otworzymy drzwi będzie widział, jaki maja Państwo sprzęt, a dwa siedząc na rogówce światło z okna będzie nas oślepiało. Pod oknem ustawiłabym stół z krzesłami mimo troszkę dalszej odległości od kuchni. Sympatycznie jest jeść śniadanie i patrzeć na zieleń.
Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, www.projektywnetrza.pl
Odpowiedź redakcyjnej projektantki
Proszę zastanowić się nad dostawieniem ścianki prostopadle do tej, przy której stoi lodówka i szafa - zamkniemy tym samym kuchnię i przedpokój a jednocześnie uzyskamy alternatywne miejsce na TV, proponowałabym również delikatną zmianę zabudowy kuchennej: na dole zaplanować szuflady wszędzie tam, gdzie to możliwe (czyli oprócz zmywarki i szafki z piekarnikiem), a na górze pionowe szafki do samego sufitu (ewentualnie podwieszonego) z podszafkowym okapem. Lodówka do zabudowy i nad nią dodatkowa głęboka szafka - kuchnia będzie bardziej funkcjonalna i uzyskamy tym samym więcej miejsca do przechowywania, którego w małym mieszkanku nigdy za wiele. Myślę, że stanie się również bardziej "pokojowa", co przy otwarciu na salon jest prawie koniecznością. Zastanawiam się czy bliskość lady śniadaniowej z krzesłami barowymi i stołu nie powoduje wrażenia ciasnoty: zamiast krzeseł barowych dostawiłabym stół do zaplanowanej lady (w tym wypadku służącej jako przedłużenie blatu roboczego) tak, aby naprzeciw siebie stanęły po dwa krzesła. Sofa mogłaby powędrować bliżej ściany z wejściem na balkon. Proponowałabym jasną jednolitą kolorystykę z jednym mocniejszym akcentem.
Bożena Zaitz, bo-design, www.bo-design.pl
gajos
Oto co powstało po uwzględnieniu rad projektantów. Osobiście bardzo nam się podoba, wnętrze jest bardziej funkcjonalne i przejrzyste. Dziękujemy za poświęcony czas.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH