Aranżacja kuchni. Fot. IKEA

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Aranżacja kuchni. Fot. IKEA
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
24 paź 2017 22:37

Popularne meble kuchenne w prawdziwych aranżacjach

Urządzając kuchnię, szukamy inspiracji w internecie, prasie branżowej, katalogach. Nic jednak nie zastąpi możliwości obejrzenia autentycznych pomieszczeń i podpatrzenia rozwiązań w nich zastosowanych.

IKEA Kraków przeniosła do sklepu ponad 30 kuchni z istniejących mieszkań. W nowym dziale mebli kuchennych IKEA Kraków o powierzchni ponad 250 m2 można zobaczyć realne rozwiązania z krakowskich i podkrakowskich domów. Znajdują się tu zarówno niewielkie kuchnie o powierzchni do 5 m2, jak i duże, takie powyżej 15 m2 czy nawet 30 m2, małe z wąskim przejściem i otwarte na salon. Można zajrzeć do kuchni mieszkańców nowych osiedli, kamienic, bloków z lat sześćdziesiątych, a także do pomieszczeń z wolno stojących domów czy bliźniaków. Każde wnętrze kuchenne zostało opisane i opatrzone planem pomieszczenia. 

Trudne pomieszczenie nie istnieje

Do sklepu przeniesiono m.in. niewielką kuchnię rodziny z małym dzieckiem, mieszkającej przy ul. Radzikowskiego, średniej wielkości kuchnię małżeństwa z długoletnim stażem, mieszkającego w bloku z wielkiej płyty na ul. Palacha oraz kuchnię połączoną z jadalnią na nowym osiedlu przy ul. Czyżewskiego. Można zajrzeć do kuchni należącej do młodej pary z Zabłocia o powierzchni niecałych 3 m2 i rodzinnego mieszkania w Woli Justowskiej z przestronną kuchnią o powierzchni ponad 3 m2. Każdy, kto uważa, że jego kuchnia jest trudna do urządzenia, powinien zobaczyć, z jakimi problemami borykało się młode małżeństwo z Prokocimia czy jak z wystającym kaloryferem i odpowietrznikami poradziła sobie para ze Skawiny. 

Wiemy, że proces tworzenia wymarzonego wnętrza nie jest łatwy. Najczęstszymi problemami, jakie zgłaszają nam klienci są: nietypowe podłączenia wodno-kanalizacyjne oraz gazowe, wystające kaloryfery, piecyki oraz rury, krzywe ściany, zbyt nisko usytuowane parapety, a także niewielki metraż – wylicza Anna Śliwa, Interior Design Manager w IKEA Kraków. W nowym dziale mebli kuchennych prezentujemy funkcjonalne rozwiązania tych problemów. Kuchnie mają zróżnicowane powierzchnie i kształty, a aranżacje które proponujemy są nie tylko praktyczne, ale też dostosowane do indywidualnych potrzeb i gustów klientów – dodaje Anna Śliwa.

Dobrym przykładem jest kuchnia o powierzchni 9 m2, należąca do mieszkającego w Modlniczce starszego małżeństwa. Para zafascynowana jest tradycyjnym stylem skandynawskim i w tym klimacie urządziła cały dom. Zdecydowali się więc na ciemnobrązowe blaty kontrastujące ze śmietankowymi frontami. Na ścianach zamiast płytek wyłożono odpowiednio zaimpregnowaną sosnową boazerię.

W kuchni ze Swoszowic pokazano z kolei pomysł na zabudowę całej ściany. Dla mieszkającej tu rodziny niezwykle ważna jest ekologia. Cała kuchnia utrzymana jest w stylu eko – od uprawy roślin i ziół po naturalne materiały. Połączenie czarnego frontu zrobionego z butelek PET z ciepłym laminatem jesionowym okalającym okno, tworzy wrażenie równowagi i wyważenia. Zmieściła się w niej zmywarka, wygodny zlew, duża lodówka w zabudowie i całkiem spory blat roboczy. Wnęka okienna została zagospodarowana na siedzisko do stołu. 

Ciekawy układ ma kuchnia z kamienicy na krakowskim Kazimierzu.  Znajduje się w niej wiele kątów i wnęk, które udało się pomysłowo zagospodarować. Największa z nich stanowi spiżarkę z regałami. W drugiej wnęce umieszczono wysoką zabudowę z lodówką, piekarnikiem i mikrofalą  oraz szafkami do przechowywania. Znajdziemy tu również kaloryfer przysłonięty przez wózek z szufladką. Mimo dużej ilości szafek, kuchnia nie wygląda ciężko, ponieważ jest w niej spora ilość przeszkleń odbijających światło. 

Czytaj również: Funkcjonalna kuchnia - zobacz nowoczesne rozwiązania

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH