• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 lis 2011 11:42

Przechowywanie w jadalni

Kredensy, witryny czy też komody nie tylko stanowią doskonałe miejsce do wyeksponowania naszych skarbów, ale też same w sobie stanowią intrygującą ekspozycję.

Trzy złote zasady aranżacji jadalni

' title=
1. Najważniejszym meblem w jadalni jest stół. Jego wielkość i kształt powinny zostać dopasowane nie tylko do ilości członków rodziny, ale także do wielkości pomieszczenia i przyjętej stylistyki. Do niego dopiero dobieramy krzesła.
2. Nie może tu zabraknąć miejsca na przechowywanie zastawy stołowej oraz innych akcesoriów niezbędnych przy serwowaniu posiłków. Ich dobremu uwidocznieniu najlepiej posłuży kredens lub przeszklona witryna.
3. Jadalnia to także doskonałe miejsce na wyeksponowanie ulubionych bibelotów, trofeów z podróży czy rodzinnych pamiątek. Najlepiej posłużą temu otwarte półki, regały czy też komody. Te ostatnie mogą też służyć podczas przyjęcia jako bufet.
Arch. Małgorzata Goś, GG design, www.gg-design.pl (gosia goś na sieci) Miejsce spotkań

Miejsce spotkań
Jadalnia to nie tylko miejsce spożywania posiłków, to także miejsce spotkań z rodziną i z przyjaciółmi, a przez to również pomieszczenie reprezentacyjne. To tutaj spożywamy posiłki w specjalnej oprawie – obrus, serwetki, piękna zastawa, dekoracje stołu. To tutaj celebrujemy święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne czy jubileusze członków naszej rodziny. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać, aby miejsce to miało odpowiedni klimat i było dopasowane do potrzeb naszych i naszych współbiesiadników.

Punkt strategiczny
Najważniejszym meblem w jadalni jest oczywiście stół. Jaki wybrać? Przed zakupem stołu musimy się zastanowić ile osób będzie przy nim zasiadać. Aby każda z osób zajmujących miejsce przy stole mogła wygodnie i swobodnie spożywać posiłek, powinno się przeznaczyć dla niej około 60 cm przestrzeni stołu. Unikniemy wówczas wzajemnego szturchania się. Wielkość stołu jest również uzależniona od wielkości samej jadalni. Dziwnie będzie wyglądał mały stół w olbrzymiej jadalni, albo odwrotnie, wielki stół wciśnięty do małego pomieszczenia. W przypadku, gdy na co dzień z jadalni korzysta czteroosobowa rodzina, a jadalnię przeznaczamy również na organizację imprez rodzinnych i spotkań z przyjaciółmi, najlepszym rozwiązaniem będzie stół rozkładany. Do stołu potrzebujemy krzeseł. Dobrze, żeby stylistycznie nawiązywały do stołu, choć czasami połączenie nowoczesnego stołu, np. ze szkła, może bardzo ciekawie wyglądać ze stylowymi krzesłami lub odwrotnie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH