Szuflady w kuchni. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Szuflady w kuchni. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 kwi 2017 09:45

Przechowywanie w kuchni: 10 pomysłów na szuflady

Naprawdę trudno sobie wyobrazić kuchnię bez szuflad. To wygodna alternatywa dla tradycyjnych szafek. Ilość i rozkład szuflad najlepiej zaplanować już podczas projektowania kuchni.

Projektanci zalecają, aby zdecydować się na jak największą ilość szuflad.

Szuflada lepsza niż szafka

Specyficzna konstrukcja szuflad sprawia, że ich zawartość jest cały czas 'na wyciągnięcie ręki'. W przeciwieństwie do szafek, mamy nieskrępowany dostęp do żywności i urządzeń w nich przechowywanych. Są pojemne, bardzo praktyczne i dekoracyjne. Warto jedną, tradycyjną szafkę zastąpić dwiema lub trzeba szufladami, które ograniczą konieczność schylania się by sięgnąć po przechowywane rzeczy. Z szafkami często jest tak, że aby dostać się do zawartości umieszczonej nieco głębiej, musimy pierw wyjąć to, co znajduje się z brzegu. Szuflady sprawiają, ze mamy wszystko pod ręką, nie musimy niczego wyciągać i przesuwać.

Jaki system wybrać? 

Aby szuflady działały bez żadnych ograniczeń a korzystanie z nich było swobodne i wygodne należy zadbać o odpowiedni mechanizm. Mamy do wyboru trzy sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, które ułatwiają nam korzystanie z szuflad i sprawiają, że ich wysuwanie i zasuwanie odbywa się bez ograniczeń. System standard jest to prosty system, który nie jest zbyt skomplikowany. Niestety, szuflady wyposażone w taki system nie wysuwają się do końca. Dodatkowo, udźwig szuflady nie jest zbyt duży. System metabox jest to mechanizm, który opiera się na metalowych prowadnicach. Udźwigną one ciężar o wadze 55 kilogramów. Szuflada działająca na tym systemie nie wysuwa się do końca, jednak wystarczająco aby wygodnie z niej korzystać. System tandembox to mechanizm, który jako jedyny umożliwia nam całkowite wysuwanie szuflady. Szuflady zamocowane na takiej konstrukcji mogą udźwignąć aż 80 kilogramów.

Wybór mechanizmu naszych szuflad powinniśmy pozostawić specjalistom, którzy będą odpowiedzialni za wykonanie mebli i aranżacji naszego pomieszczenia kuchennego. Pomogą nam dobrać rozwiązania idealne do naszej kuchni. Pamiętajmy jednak, że inwestycja w solidny system będzie gwarancją bezawaryjności i zadowolenia.

Szufladowa nuda?

Mogłoby się wydawać, że szuflady są elementem zabudowy, która jest po prostu nudna. Są funkcjonalne, a producenci mebli wciąż dbają o to, aby zaskakiwały oryginalnością. Liczne kombinacje i innowacje sprawiają, że nowoczesne szuflady jeszcze bardziej ułatwiają nam przechowywanie i wyjmowanie różnych kuchennych akcesoriów.

Szuflada narożna – hit kuchni

Świetnym rozwiązaniem w naszej kuchni może okazać się szuflada narożna. Jest idealna w problematyczne miejsca – narożniki. Dobrze zaprojektowana konstrukcja będzie gwarancją dużej pojemności i łatwego dostępu do zawartości szuflady.

Źródło: Max Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • magdalena C, 2017-04-13 17:32:43

    Nie spotkałam jeszcze szafek z naroznymi szufladami, czy to na pewno jest praktyczne rozwiązanie? Ja u siebie kilka szuflad wyposażyłam w takie dwupoziomowe organizery, które kiedyś kupiłam, super sprawa i zawsze mam idealny porządek, nic mi się nie przewraca luzem.

POLECAMY W SERWISACH