System do szafki narożnej Corner. Fot. GTV

Zobacz galerię [4 zdjęć]

System do szafki narożnej Corner. Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
24 paź 2017 16:34

Przechowywanie w kuchni - akcesoria pomogą utrzymać porządek

Wystarczy odrobina pomysłowości, kilka „superpatentów” i systematyczność w odkładaniu rzeczy na swoje miejsce. Efekt? Chaos pod pełną kontrolą.

Kuchnia to pomieszczenie specyficzne. Nie bez przyczyny nazywana jest sercem domu i prawdziwym centrum dowodzenia - tu przygotowujemy posiłki, odbywamy rodzinne narady, a poza tym, wiadomo, że… najlepsze spotkania zawsze kończą się w kuchni. Akcesoria, produkty, przedmioty – czasem ciężko nad nimi zapanować i poskromić dynamiczną energię tego miejsca. 

Widelce do widelców, łyżki do łyżek

Szuflady potrafią przysporzyć nam nie lada kłopotu, zwłaszcza w kuchni, gdzie w ferworze codziennej walki z przygotowywaniem posiłków, sztućce i akcesoria nie zawsze lądują w odpowiednim miejscu. Ot, zamykamy szufladę i po sprawie – w końcu „czego oczy nie widzą…”. Refleksja przychodzi wtedy, gdy kolejny raz nie możemy znaleźć łyżki do makaronu, noża do pizzy czy jednego widelca, który uzupełnia nasz ulubiony komplet. Zamiast plątaniny sztućców, przyborów kuchennych, różnych drobiazgów i otwieraczy, możemy z łatwością przeobrazić wnętrza szuflad w zdyscyplinowaną, poręczną i praktyczną przestrzeń przechowywania – niekoniecznie będąc skazanym na nieciekawe wzorniczo, przezroczyste wkłady do szuflad.

Bukowe, lakierowane drewno wykorzystane w organizerach linii Wood'In'Set jest alternatywą dla dobrze znanych, plastikowych i metalowych pojemników – podkreśla Joanna Repko, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV. Istotą tego zestawu jest możliwość dowolnej organizacji aranżowanej przestrzeni. Obok bazowej propozycji Customi, do dyspozycji mamy praktyczne organizery: blok na noże z 5 przegrodami, który zapobiega niszczeniu ostrzy oraz wnętrza szuflady, a także pozwala na bezpieczne przechowywanie ostrych przedmiotów, co jest szczególnie istotne, gdy z szuflady korzystają najmłodsi mieszkańcy domu; uchwyt na folię spożywczą, który oprócz funkcji porządkowej ułatwi jej dzielenie na części, a także praktyczny skos do przechowywania przypraw, dzięki któremu bez kłopotu odnajdziemy niezbędną w danej chwili paczkę ziół. Estetycznie, nowocześnie i w pełnym porządku!

Większe szuflady, większe potrzeby

Dziś, w dobie popularności wszechobecnego minimalizmu, wiele rzeczy znika z zasięgu wzroku, znajdując swoje miejsce za zamkniętymi drzwiczkami i dyskretnym frontami szuflad. Coraz mniej na naszych blatach malowanych zestawów puszek, kompletów pojemniczków i innych, zbędnych dodatków.

Różnorodne akcesoria do przechowywania wkładamy więc do szuflad. Niezależnie czy znajduje się w nich makaron, domowe przetwory, kawa czy herbata – wystarczy chwila nieuwagi, niedokręcone wieczko i… bałagan gotowy. Dlatego do kupna szuflady, a zwłaszcza jej wyposażenia, trzeba podejść z rozwagą. Mówi się, że „przezorny zawsze ubezpieczony”, a w obliczu rozsypania takich produktów, jak mąka, cukier puder, bułka tarta czy stłuczenia pojemników np. z miodem – prawda ta zyskuje zupełnie nowy wymiar.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH