System wewnętrznej organizacji szuflad Orga-Line dostępny w ofercie firmy Blum. Listwy ze stali nierdzewnej oraz relingi dzielą przestrzeń szuflady na garnki i pokrywki, zapewniając porządek. Antypoślizgowe dno zapobiega przesuwaniu się zawartości. System pozwala dopasować wnętrze szuflady do przechowywania dowolnej zawartości.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

System wewnętrznej organizacji szuflad Orga-Line dostępny w ofercie firmy Blum. Listwy ze stali nierdzewnej oraz relingi dzielą przestrzeń szuflady na garnki i pokrywki, zapewniając porządek. Antypoślizgowe dno zapobiega przesuwaniu się zawartości. System pozwala dopasować wnętrze szuflady do przechowywania dowolnej zawartości.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
20 sie 2014 14:57

Przechowywanie w kuchni. Miejsce na garnki i patelnie

Garnki różnej wielkości, rondelki, patelnie. To niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Zobaczcie pomysły na ich przechowywanie.

Wygospodarowanie miejsca w kuchennych szafkach na garnki oraz pozostałe naczynia do gotowania to jedno, ale ważne jest także, aby przechowywać je w sposób umożliwiający komfortowe korzystanie. Po otwarciu szafki cały komplet powinien być widoczny, garnki poustawiane tak, by wyjęcie tylko jednego nie było kłopotem, a dopasowanie pokrywek nie wiązało się z dodatkowymi poszukiwaniami.

Ponieważ tradycyjne szafki z półkami nie sprawdzają się jako miejsce do przechowywania garnków (nie sposób wstawić wysokie naczynie wraz z pokrywką, czy wyjąć jedno, schowane w głębi), zarówno użytkownicy kuchni, jak i producenci akcesoriów meblowych poszukują sposobów na ergonomiczne ich przechowywanie.

Szuflady, wysuwane kosze cargo, półki

Dobry system powinien uwzględniać wymiary (głównie wysokość) oraz wagę naczyń, umożliwiać przechowywanie w jednym miejscu zarówno garnków, jak też pokrywek do nich. Ważne jest też, aby po otwarciu szafki mieć jednakowo łatwy dostęp do każdego z przechowywanych naczyń. Taki komfort mogą zapewnić szuflady, jak też wysuwane kosze cargo lub półki.

Na garnki najlepiej przeznaczyć głębokie, dolne szuflady – z nich najwygodniej jest wyjmować duże, ciężkie naczynia. Dno szuflad dobrze jest zabezpieczyć matą antypoślizgową, która nie tylko zapobiegnie przesuwaniu garnków, ale też zabezpieczy wnętrze szuflady przed zabrudzeniami, które często osadzają się na spodzie np. patelni. Szufladę na talerze warto wyposażyć w system wewnętrznej organizacji przestrzeni – pomaga utrzymać porządek.

Specjalne listwy, relingi

Producenci mebli kuchennych również proponują rozwiązania ułatwiające przechowywanie, a więc jeżeli decydujemy się na zakup gotowej kuchni możemy wybrać kolekcję z idealnie dopasowanym systemem organizacji. W szufladach sprawdzą się specjalne listwy dzielące przestrzeń na segmenty, w których można ustawić garnki różnej wielkości oraz umieścić pojedynczo pokrywki, a także relingi (mocowane do frontu i boków) oraz specjalne stabilizatory (wkłady z kołeczkami) utrzymujące zawartość w miejscu.

Szafki narożne

Do szafek narożnych polecane są specjalne systemy akcesoriów meblowych: mogą to być wysuwane na prowadnicach carga lub kosze mocowane do frontu albo półki na osi. Wszystkie umożliwiają maksymalnie wykorzystanie trudno dostępnej przestrzeni w narożniku, a także komfortowe przechowywanie całych kompletów naczyń. W zależności od systemu, po otwarciu

szafki z łatwością wysuniemy półki (na zasadzie półobrotu), albo kosze same wyjadą na zewnątrz wraz z frontem. Za każdym razem mamy pełen wgląd w zawartość szafki oraz jednakowy dostęp do każdego z przechowywanych naczyń.

Tekst: Anna Usakiewicz.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH