Szuflada na talerze. Fot. Hettich

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Szuflada na talerze. Fot. Hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 lut 2018 09:09

Przechowywanie w kuchni - szuflady na talerze

Talerze to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Jak funkcjonalnie i komfortowo ułożyć je w szufladzie?

Do przechowywania talerzy producenci rekomendują komfortowe szuflady z pełnym wysuwem, wytrzymałymi prowadnicami, delikatnym otwieraniem i porządkującymi systemami organizacji wewnętrznej.

Jeżeli jeszcze trzymasz talerze w szafkach, najwyższa pora to zmienić. To rozwiązanie mało funkcjonalne, a dodatkowo obciążające kręgosłup - zarówno podczas schylania się po naczynia schowane w szafkach dolnej zabudowy, jak również podczas sięgania po nie do szafek wiszących, co często wiąże się z uciążliwym wspinaniem na palce. - Warto przenieść talerze ze standardowej szafki do szuflady ArciTech czy InnoTech Atira, która po całkowitym wysunięciu zapewnia nieograniczony dostęp do jej zawartości - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - Dzięki możliwości pełnego wysuwu szuflad nie ma również obawy, że wyjmując talerze przypadkiem zahaczymy o górną szufladę uszkadzając krawędź jej frontu czy naczynia.

Specjalistki od ciężkich wyzwań

Szuflada to obecnie najwygodniejsze miejsce do przechowywania talerzy, choć jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie oczywiste. Odkąd jednak szuflady przejęły funkcję tradycyjnych szafek, stały się nie tylko bardziej pojemne. Dzięki prowadnicom o dużej nośności doskonale radzą sobie z obciążeniem do aż 80 kg.  - Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść przechowywania talerzy w szufladach jest ich wyjątkowo komfortowa praca - podpowiada Joanna Nowak. - Pomimo dużego obciążenia szuflady będą się lekko otwierały, całkowicie wysuwały i delikatnie domykały. 

W pionie czy w poziomie – zawsze w idealnym porządku

Aby dodatkowo zabezpieczyć się przed takimi niechcianymi „wypadkami”, podczas gwałtownego otawarcia szufladę warto wyposażyć w specjalne organizery, które ustabilizują naczynia i skutecznie zapanują nad porządkiem. - Idealnym rozwiązaniem są systemy organizacji wewnętrznej umożliwiające poukładanie talerzy w pionie, co optymalizuje wykorzystanie dostępnej przestrzeni i pozwala w przejrzysty sposób pogrupować naczynia według ich wielkości lub przeznaczenia - przypomina Joanna Nowak.

Wygoda przede wszystkim

Gdzie w zabudowie meblowej najlepiej zaplanować szufladę na talerze? Dobrym rozwiązaniem wydaje się umiejscowienie jej blisko zmywarki. Po wyjęciu czystych talerzy, po prostu układa się je w najbliższej szufladzie, bez konieczności dalszego przenoszenia i gotowe! Innym ergonomicznym rozwiązaniem jest szuflada na wyspie kuchennej - skąd już tylko krok do wygodnego nakrycia stołu stojącego w salonie czy jadalni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH