Fronty wykonane z litego drewna dębowego zdobią delikatne frezowania, które są trochę klasyczne, trochę nowoczesne. Kolor bielonego drewna sprawia, że sama kuchnia jest przytulna, ale nie przytłaczająca. Fot. Zajc Kuchnie, kuchnia Z6/023.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Fronty wykonane z litego drewna dębowego zdobią delikatne frezowania, które są trochę klasyczne, trochę nowoczesne. Kolor bielonego drewna sprawia, że sama kuchnia jest przytulna, ale nie przytłaczająca. Fot. Zajc Kuchnie, kuchnia Z6/023.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 lip 2015 14:47

Przytulna kuchnia: postaw na meble w kolorze drewna

Chcąc urządzić przytulną kuchnię sięgnijmy po meble drewniane lub z drewnianym dekorem. Materiał ten, jak żaden inny, ociepli przestrzeń i nada jej przytulny charakter.

Lubimy otaczać się drewnem. Materiał ten towarzyszy nam od wieków i niezależnie od zmieniających się tendencji aranżacyjnych, ma stałe grono zwolenników. Sięgając po drewno do przestrzeni kuchni nadajemy jej przytulny charakter, sprawiając, że staje się ona prawdziwym centrum domowego ogniska. 

Wybierając meble sięgnąć możemy po prawdziwe drewno, jak i jego rozmaite imitacje. Naturalny surowiec ma oczywiście swój niepodważalny urok, ma również korzystny wpływ na zdrowie domowników. Decydując się na lite drewno pamiętajmy, że powinno być ono zaimpregnowane - tylko wówczas meble będą odporne na wilgoć. 

Możemy sięgnąć również po meble wykończone fornirem, czyli okleiną naturalną. Fornir to bardzo szlachetny materiał, pozwalający osiągnąć efekt do złudzenia przypominający drewno lite, o niepowtarzalnym rysunku. Często pokrywane są nim również meble drewniane. 

W końcu, trzecią opcją są meble wykończone okleiną imitującą drewno. Również one mogą wizualnie ocieplić przestrzeń kuchni, udając drewno, choć oczywiście nie zastąpią oryginału. Ich zdecydowaną zaletą jest jednak cena. 

Meble drewniane i z rysunkiem drewna pasują do każdych przestrzeni - zarówno tych nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Drewno dobrze wygląda jako gładkie, minimalistyczne powierzchnie, jak również zamknięte w klasyczne frezowania. Ciemne, w głębokim odcieniu czekolady tworzy we wnętrzu najprzytulniejszy nastrój, jednak może je również przytłoczyć. Do mniejszych kuchni, a także wówczas gdy jesteśmy zwolennikami jasnych wnętrz, bezpieczniej wybrać drewno w jaśniejszym wybarwieniu, np. bielone. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH