Piękna nowoczesna i nieskazitelnie biała kuchnia z wyspą. Połyskujące fronty mebli kuchennych powiększają dodatkowo i tak dużą przestrzeń. Fot. Rational, kuchnia Cambia.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Piękna nowoczesna i nieskazitelnie biała kuchnia z wyspą. Połyskujące fronty mebli kuchennych powiększają dodatkowo i tak dużą przestrzeń. Fot. Rational, kuchnia Cambia.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
07 maj 2015 14:26

Sposób na otwartą kuchnię. Zobacz modne meble

Kuchnia otwarta cieszy się nieprzerwaną popularnością wśród właścicieli polskich domów i mieszkań. Urządzić ją można na wiele sposobów. Zobaczcie nasze propozycje!

Kuchnia otwarta cieszy się nieprzerwaną popularnością wśród właścicieli polskich domów i mieszkań. Rzeczywiście taka aranżacja przestrzeni ma wiele zalet. Rezygnując ze ścian działowych powiększamy automatycznie wnętrze, zarówno wizualnie jak i w rzeczywistości, zyskując kilka dodatkowych centymetrów.

Otrzymujemy w zamian przestronną strefę dzienną, która ma lepszy dostęp do światła słonecznego, wpadającego do wnętrza z kilku stron jednocześnie. Kuchnia otwarta jest wręcz idealnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań, choć w okazałych wnętrzach również będzie prezentować się znakomicie. Należy jednak pamiętać, że w przestrzeni otwartej kuchni trzeba szczególnie dbać o porządek, gdyż pomieszczenie to jest znacznie bardziej eksponowane niż kuchnie zamknięte. Ład i porządek na blatach może być wizytówką pięknego, zadbanego wnętrza, ale stos naczyń w zlewozmywaku skutecznie zrujnuje nawet najpiękniej urządzony salon.

Warto podkreślić, że kuchnia otwarta wprowadza dynamizm do wnętrza mieszkania. Salon płynnie przechodzący w strefę, gdzie przygotowuje się posiłki i trwa domowa krzątanina sprawia, że dom nieustannie „żyje”.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na otwartą kuchnię:

Kuchnia z wyspą

Efektowna aranżacja otwartej kuchni. Wyspy kuchenne oferują dodatkową powierzchnię roboczą oraz miejsce do przechowywania sprzętów kuchennych. Możemy zlokalizować na nich blat kuchenny, zlewozmywak, a nawet płytę kuchenną. Prezentują się nowocześnie i elegancko.

Kuchnia z półwyspem

Dysponując mniejszym metrażem postawmy na praktyczny półwysep kuchenny. Podobnie jak zapewni on dodatkowe miejsce w kuchni do przygotowywania potraw lub przechowywania sprzętów. Zajmuje przy tym mniej miejsca niż tradycyjna wyspa i zmieści się nawet w małych kuchniach.

Bar w kuchni

Półwysep lub wyspę możemy przemienić w efektowny bar, jeżeli po ich zewnętrznej stronie postawimy kilka krzeseł i odpowiednio przygotujemy blat. Zyskamy dzięki temu dynamiczną przestrzeń, zapraszającą do interakcji domowników z Panią lub Panem domu, przygotowującymi drinki podczas imprezy. Dla towarzyskich osób jak znalazł!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH