Meble kuchenne z kolekcji Soft Lack. Biel zastosowaną we wnętrzu w zdecydowanej przewadze ocieplają fronty w ciepłym, żółtym kolorze. Całość prezentuje się lekko i stylowo. Wycena indywidualna, Nolte Küchen.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Meble kuchenne z kolekcji Soft Lack. Biel zastosowaną we wnętrzu w zdecydowanej przewadze ocieplają fronty w ciepłym, żółtym kolorze. Całość prezentuje się lekko i stylowo. Wycena indywidualna, Nolte Küchen.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
16 maj 2014 14:30

Szafki kuchenne w kolorze. Zobaczcie 15 najciekawszych pomysłów

Czerwona, zielona, żółta a może niebieska. Kuchnia w kolorze będzie nowoczesna, wesoła, energetyczna i bardzo ładna. Zobaczcie najciekawsze propozycje.

Kolorowa kuchnia nie tylko nada naszemu mieszkaniu charakter, ale również uprzyjemni czas spędzony na przyrządzaniu posiłków. Ciekawie prezentują się silne kontrasty w nowoczesnych wnętrzach, które od razu przyciągną wzrok.

Połączenie szarości oraz brązów na ścianach i podłodze z dodatkami w silnie kontrastującym kolorze, na przykład czerwienią czy pomarańczem, będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętać należy jednak o zasadzie trzech elementów – więcej kontrastujących dodatków wprowadzi do pomieszczenia niepotrzebny chaos, wyda się ono zagracone i straci cały swój urok.

Pewne zestawienia kolorystyczne jednym wydadzą się totalnym kiczem, dla innych będą rozweselającym i optymistycznym akcentem szarej rzeczywistości. Proponuję kierować się dwiema prostymi zasadami: neutralne tło – dla kolorowych sprzętów oraz intensywna barwa ścian – jako tło dla stonowanego wyposażenia.

Moc kolorów we wnętrzu

Kolory we wnętrzu mają wpływ nie tylko na wygląd wnętrza, ale również na nasze samopoczucie. Zmysłowa czerwień pobudzi i doda energii. Pomarańcze wzmacniają kreatywność i pobudzają intelekt. Żółty ma pozytywny wpływ na system nerwowy, sprzyja również koncentracji. Uspokoją i zrelaksują odcienie zieleni. Wypoczynkowi sprzyja niebieski. Biel oraz czerń zastosowane we wnętrzu uwydatnią i wpłyną na większą intensywność innych, zwłaszcza czystych, kolorów. Biel wybiorą idealiści dążący do czystości ducha. Wyrafinowana i tajemnicza czerń sprawdzi się w kuchni tych osób, które chcą być niebanalne i interesują się nieznanym.

Łączenie kolorów

Oczywiście cała zabawa polega na odpowiednim łączeniu kolorów. Monochromatyczne zestawienia są bezpieczne, jednak nudne. Można jednak pobawić się fakturą czy materiałem i już zyskujemy ciekawy efekt. Stosujcie zdecydowany kolor w miejscu, które chcecie podkreślić lub zaakcentować. Nigdy tam, gdzie chcecie coś ukryć.

Czerwienie spokojnie możesz łączyć z różami. Zielenie ciekawie zaprezentują się w towarzystwie kolorów żółtych i niebieskich. Ciepła żółcień dobrze wygląda w zestawieniu z ciemną czerwienią, błękitami czy zielenią. Będzie świetnym tłem dla obrazów i ozdób. Właściwie każdy kolor można połączyć z brązem, czernią lub szarościami.

Pamiętajcie jednak, że jeśli kuchnia połączona jest z salonem, nie powinna pod względem aranżacji odbiegać od zastosowanej w nim stylistyki i kolorów. Bawcie się kolorem i nie bójcie się eksperymentować, aby nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Tekst: arch. Małgorzata Brewczyńska.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH