• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 kwi 2010 11:12

Szafy na zapasy

Duże zakupy robione raz tygodniu, liczne naczynia i zastawa stołowa – to wszystko możesz zapakować do szafy kuchennej. Każda rzecz będzie pod ręką i w łatwo dostępnym miejscu.

Minimalistyczne, czyste linie i nowa kolorystyka, inspirowana barwami ziemi. Salon oraz kuchnia tworzą jedną, luksusową przestrzeń. W pojemnej szafie są ukryte carga i szuflady na zapasy oraz zabudowany duży sprzęt AGD. Aranżacja kuchni (firma Poggenpohl) wpisuje się w trend przenikania przestrzeni kuchni i salonu. Dolna zabudowa swobodnie wkracza do części wypoczynkowej, niezauważalnie zmieniając swoje kuchenne przeznaczenie.

Szafa na zapasy, ustawiona obok półwyspu-baru, współtworzy strefę spotkań przy kawie czy lampce wina. Wrażenie towarzyskiego charakteru subtelnie akcentuje jej detal: rama w kolorze miedzianopomarańczowym, opasująca winiarkę, dyskretnie kontrastująca z frontami w oryginalnym odcieniu piaskowej sosny. W szafę zostały wbudowane piekarniki wielofunkcyjny i parowy oraz winiarka i lodówka. Pozostałą przestrzeń zajmują carga, znakomicie pełniące rolę współczesnej spiżarni. Fronty pochodzą z najnowszej kolekcji firmy Poggenpohl, inspirowanej barwami minerałów.

W tej kuchni jest to „Curite”, nawiązujący do barwy curitu. Do wyboru są także „Cubanite” (beżowy), „Oxide” (jasnoniebieski), „Fluorite” (spokojna zieleń). Wszystkie można dowolnie komponować (jako kolor-baza lub akcent) oraz łączyć z innymi frontami. Możliwości aranżacyjne zwiększa różnorodność wykończeń, m.in. lakiery, lekki mat, wysoki połysk. Wyposażenie wewnętrzne zabudowy kuchennej, w tym szafy, jest projektowane indywidualnie (carga, szuflady, półki, AGD do zabudowy).

Piaskowa kolorystyka drewna, zestawiona z pomarańczowomiedzianą barwą curitu, to nowy trend w aranżacji nowoczesnych kuchni zaproponowany przez firmę Poggenpohl.

' title=
fot. Poggenpohl

Wysoka zabudowa ma salonowy charakter mebla wolno stojącego. Barwna rama, opasująca winiarkę, dyskretnie przyciąga wzrok i dynamizuje płaszczyznę frontów.

' title=
fot. Poggenpohl
Kuchnia z osobowością – jej grube (2,6 cm) fronty, fornirowane dębem i lakierowane, mają wyrazistą, drapaną fakturę. Pojemną szafę na zapasy i naczynia wyposażono po bokach w odkryte półki na książki oraz dekoracyjne drobiazgi.
Odkryte boczne półki dodają masywnemu meblowi lekkości. Maskują też kuchenne przeznaczenie szafy i pozwalają na wyeksponowanie ulubionych przedmiotów. Warto przyjrzeć się także jej rozsuwanym równolegle drzwiom (jak w szafach garderobianych). W tej kuchni (kolekcja „Area” firmy Arrital) fronty są w kolorach czarnym i czerwonym (inna dostępna kolorystyka to biel i beż). Ich drapana, wyrazista faktura nadaje nowoczesnej kuchni surowej przytulności.
Wewnątrz szafy znajdują się wyspecjalizowane półki i carga (firmy Blum), umożliwiające perfekcyjne posegregowanie zakupów, naczyń, akcesoriów. Ich układ jest projektowany indywidualnie. Oprócz szafy, w kuchni można zaprojektować wysoką meblościankę.
To pomysł na zabudowę dużej wnęki lub całej ściany. Niezwykle oryginalna drapana struktura to wyróżnik mebli „Area” firmy Arrital. Faktura sprawia, że minimalistyczna kuchnia nabiera surowej przytulności.
' title=
fot. Arrital

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH