Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Zajc Kuchnie.

Fot. Zajc Kuchnie.
  • Autor: Rafał Konopka
  • 19 lut 2016 12:53 (aktualizacja: 19 lut 2016 13:24)

Trendy w kuchniach na rok 2016

Współcześnie zaciera się różnica w wyglądzie mebli kuchennych i tych w salonach. Szczególnie, że coraz częściej kuchnia jest otwarta na salon i równie jak on reprezentacyjna.

W takim przypadku zabudowa kuchenna zredukowana jest do dwóch brył – wysokich szaf i wyspy. Modele te mają najczęściej proste, neutralne wzornictwo, które harmonizuje z całym wnętrzem. W tym przypadku design mebli tworzą: duże, jednolite płaszczyzny, proste lecz wyrafinowane detale oraz wysokiej jakości wykończenia – lakier, stal, fornir, szkło czy kompozyt. Obecnie sporą popularnością cieszą lakiery w odcieniach szarości oraz jaśniejsze forniry – dąb lub orzech o pionowym rysunku słojów.
Jeśli wprowadzany jest kolor, to ma on za zadanie neutralizację monochromatycznych płaszczyzn. Urządzenia AGD, a nawet części robocze są skrzętnie ukrywane przed wzrokiem. Bądź też przeciwnie, pojawiają się w niej sporej wielkości otwarte półki przypominające biblioteki. Bardzo silnym trendem są proste i eleganckie formy, dostosowane funkcjonalnie do współczesnego stylu życia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA