Fot. Zajc Kuchnie.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Zajc Kuchnie.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
19 lut 2016 12:53

Trendy w kuchniach na rok 2016

Współcześnie zaciera się różnica w wyglądzie mebli kuchennych i tych w salonach. Szczególnie, że coraz częściej kuchnia jest otwarta na salon i równie jak on reprezentacyjna.

W takim przypadku zabudowa kuchenna zredukowana jest do dwóch brył – wysokich szaf i wyspy. Modele te mają najczęściej proste, neutralne wzornictwo, które harmonizuje z całym wnętrzem. W tym przypadku design mebli tworzą: duże, jednolite płaszczyzny, proste lecz wyrafinowane detale oraz wysokiej jakości wykończenia – lakier, stal, fornir, szkło czy kompozyt. Obecnie sporą popularnością cieszą lakiery w odcieniach szarości oraz jaśniejsze forniry – dąb lub orzech o pionowym rysunku słojów.
Jeśli wprowadzany jest kolor, to ma on za zadanie neutralizację monochromatycznych płaszczyzn. Urządzenia AGD, a nawet części robocze są skrzętnie ukrywane przed wzrokiem. Bądź też przeciwnie, pojawiają się w niej sporej wielkości otwarte półki przypominające biblioteki. Bardzo silnym trendem są proste i eleganckie formy, dostosowane funkcjonalnie do współczesnego stylu życia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH