• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
30 maj 2012 12:41

Wielkie gotowanie

Garnki różnej wielkości, rondelki, patelnie i brytfanny są niezbędne w kuchni. Nawet gdy na co dzień w zupełności wystarcza jeden garnuszek, w weekend lub przed świętami w ruch pójdą wszystkie, a tymczasem trzeba je gdzieś schować....

NOVA LACK – białe fronty i korpusy lakierowane na wysoki połysk; oryginalne zaokrąglenia krawędzi brył mebli oraz blatów (system SOFTform/SOFTline); głęboka szuflada na garnki z transparentnym podwyższeniem boków umieszczona pod płytą grzejną; wycena indywidualna, Leicht.

' title=
fot. Leicht

Wygospodarowanie miejsca w kuchennych szafkach na garnki oraz pozostałe naczynia do gotowania to jedno, ale ważne jest także, aby przechowywać je w sposób umożliwiający komfortowe korzystanie. Po otwarciu szafki cały komplet powinien być widoczny, garnki poustawiane tak, by wyjęcie tylko jednego nie było kłopotem, a dopasowanie pokrywek nie wiązało się z dodatkowymi poszukiwaniami. Ponieważ tradycyjne szafki z półkami nie sprawdzają się jako miejsce do przechowywania garnków (nie sposób wstawić wysokie naczynie wraz z pokrywką, czy wyjąć jedno, schowane w głębi), zarówno użytkownicy kuchni, jak i producenci akcesoriów meblowych poszukują sposobów na ergonomiczne ich przechowywanie.

Dobry system powinien uwzględniać wymiary (głównie wysokość) oraz wagę naczyń, umożliwiać przechowywanie w jednym miejscu zarówno garnków, jak też pokrywek do nich. Ważne jest też, aby po otwarciu szafki mieć jednakowo łatwy dostęp do każdego z przechowywanych naczyń. Taki komfort mogą zapewnić szuflady, jak też wysuwane kosze cargo lub półki. Na garnki najlepiej przeznaczyć głębokie, dolne szuflady - z nich najwygodniej jest wyjmować duże, ciężkie naczynia. Dno szuflad dobrze jest zabezpieczyć matą antypoślizgową, która nie tylko zapobiegnie przesuwaniu garnków, ale też zabezpieczy wnętrze szuflady przed zabrudzeniami, które często osadzają się na spodzie np. patelni.

Zorganizowane przechowywanie

Szufladę na talerze warto wyposażyć w system wewnętrznej organizacji przestrzeni - pomaga utrzymać porządek. Producenci mebli kuchennych również proponują rozwiązania ułatwiające przechowywanie, a więc jeżeli decydujemy się na zakup gotowej kuchni możemy wybrać kolekcję z idealnie dopasowanym systemem organizacji. W szufladach sprawdzą się specjalne listwy dzielące przestrzeń na segmenty, w których można ustawić garnki różnej wielkości oraz umieścić pojedynczo pokrywki, a także relingi (mocowane do frontu i boków) oraz specjalne stabilizatory (wkłady z kołeczkami) utrzymujące zawartość w miejscu.

Do szafek narożnych polecane są specjalne systemy akcesoriów meblowych: mogą to być wysuwane na prowadnicach carga lub kosze mocowane do frontu albo półki na zawiasach. Wszystkie umożliwiają maksymalnie wykorzystanie trudno dostępnej przestrzeni w narożniku, a także komfortowe przechowywanie całych kompletów naczyń. W zależności od systemu, po otwarciu szafki z łatwością wysuniemy półki (na zasadzie półobrotu), albo kosze same wyjadą na zewnątrz wraz z frontem. Za każdym razem mamy pełen wgląd w zawartość szafki oraz jednakowy dostęp do każdego z przechowywanych naczyń. TANDEMBOX INTIVO – szuflada na garnki z dekoracyjnym podwyższeniem boków; system organizacji wewnętrznej „Orga-Line”: listwy i przegrody ze stali nierdzewnej dzielą szufladę na mniejsze segmenty, idealne do przechowywania różnej wielkości garnków i pokrywek; wycena indywidualna, Blum.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH