Biały kolor optycznie powiększa wnętrze. Wokół obudowy zastosowano estetyczne obramowanie w kolorze dominującego w przestrzeni drewna. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Biały kolor optycznie powiększa wnętrze. Wokół obudowy zastosowano estetyczne obramowanie w kolorze dominującego w przestrzeni drewna. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 paź 2014 14:23

Wysoka zabudowa. Inspiracje z polskich kuchni

Wysoka zabudowa to estetyczne rozwiązanie aranżacyjne, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń i uchronić się od wrażenia nieporządku w kuchni. Zobacz przykłady z polskich domów.

Urządzając kuchnię warto zastanowić się nad zastąpieniem – choćby częściowym – tradycyjnych szafek wysoką zabudową kuchenną. Rozwiązanie to ma szereg zalet i jest idealne zarówno do dużych, jak i małych wnętrz.

Jedną z podstawowych zalet tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania powierzchni całej ściany, aż pod sam sufit. Tym samym, decydując się na zabudowę, możemy mieć pewność, że nie marnotrawimy przestrzeni w kuchni. Właściciele małych wnętrz z pewnością docenią również fakt, że zabudowa zajmuje mniej użytkowej powierzchni pomieszczenia. Poprzez wykorzystanie przestrzeni pod sufitem, możemy zrezygnować z niektórych szafek dolnych. Powiększy ona również optycznie wnętrze, zwłaszcza wówczas jeżeli wykończymy ją na połysk i zastosujemy modną biel.

Zabudowa kuchenna oferuje nam dodatkową powierzchnię do przechowywania sprzętów. Jednocześnie, dzięki mnogości szafek i szuflad, w których możemy schować garnki, talerze czy akcesoria, ułatwia utrzymanie porządku w kuchni. Dzięki temu, że obudowa pozwala na stworzenie dużych, gładkich powierzchni, idealnie pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Stanowi także najlepsze rozwiązanie w przypadku kuchni z wyspą, na której zaplanowano funkcje robocze i kuchenne.

W końcu, zabudowa w piękny sposób pozwala wyeksponować sprzęty AGD, nadając im zupełnie nowy charakter. Piekarnik czy zmywarka w kuchennej obudowie może stać się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Z drugiej strony, jeżeli chcemy schować – nieestetyczne według nas – urządzenia, zabudowa w prosty sposób pozwala na ich przykrycie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH