Proste, minimalistyczne fronty wysokiej zabudowy nadają kuchni nowoczesny, elegancki charakter. Wykończone na wysoki połysk i w białym kolorze, odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Proste, minimalistyczne fronty wysokiej zabudowy nadają kuchni nowoczesny, elegancki charakter. Wykończone na wysoki połysk i w białym kolorze, odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
03 kwi 2015 10:18

Wysoka zabudowa kuchenna. 15 inspiracji z polskich domów

Wysoka zabudowa to rozwiązanie zarówno modne, jak i praktyczne. Pozwala uporządkować przestrzeń kuchni, a przy tym efektownie wygląda.

Urządzając kuchnię warto rozważyć wybór wysokiej zabudowy kuchennej. Rozwiązanie to ma szereg zalet praktycznych, a co więcej, wpisuje się także we współczesną modę na minimalistyczne wzornictwo.

Poprowadzone od podłogi do sufitu i schowane za dużymi frontami szafki, pozwalają pochować w nich wszystkie sprzęty i akcesoria, ułatwiając uzyskanie wrażenia oszczędnej, uporządkowanej aranżacji kuchni. Jeśli wybierzemy zabudowę z gładkimi frontami, ze schowanymi uchwytami lub pozbawionymi uchwytów, będzie ona idealnym uzupełnieniem nowoczesnej, minimalistycznej kuchni. 

Wysoka zabudowa sprawdzi się idealnie w dużych kuchniach z wyspą oraz w małych, niewielkich przestrzeniach. Kuchnie z wyspą pozwalają na zastosowanie ciekawego zestawienia - wysoka zabudowa plus wyspa, bez dolnych szafek. Powierzchnię roboczą przenieść możemy wówczas w obręb wyspy. W małych kuchniach, wysoka zabudowa poprowadzona pod sam sufit pozwoli maksymalnie zagospodarować przestrzeń, która często pozostaje niewykorzystana, a w niewielkich wnętrzach jest przecież na wagę złota. 

W wysokiej zabudowie często montowane są sprzęty AGD. Jest to praktyczne rozwiązanie, pozwalające usytuować urządzenia w najbardziej ergonomicznym położeniu, dzięki czym np. nie będziemy musieli schylać się otwierając piekarnik.

Sięgające od podłogi po sufit fronty wysokiej zabudowy meblowej, ze względu na swoją dużą powierzchnię, pełnią istotną rolę w odbiorze wizualnym całej kuchni. Dlatego też warto poświęcić chwilę na dobór ich koloru i wykończenia, gdyż wpłyną one w znacznym stopniu na aranżację pomieszczenia. W naszej galerii prezentujemy 15 propozycji z polskich domów. Zobaczcie, jak mieszkają inni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH