Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wysoka zabudowa może kontrastować fakturą powierzchni frontów z towarzyszącą jej wyspą lub półwyspem. Tutaj wykończona na wysoki połysk stanowi piękne, rozświetlone tło dla matowej, śnieżnobiałej wyspy. Fot. Zajc Kuchnie.

Wysoka zabudowa może kontrastować fakturą powierzchni frontów z towarzyszącą jej wyspą lub półwyspem. Tutaj wykończona na wysoki połysk stanowi piękne, rozświetlone tło dla matowej, śnieżnobiałej wyspy. Fot. Zajc Kuchnie.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 sie 2015 15:09 (aktualizacja: 27 sie 2015 08:17)

Wysoka zabudowa w kuchni: 15 pięknych zdjęć

Praktyczna, estetyczna i na czasie. Taka jest wysoka zabudowa kuchenna. Zobaczcie, jak pięknie może się prezentować.

Wysoka zabudowa kuchenna to coraz częściej spotykany mebel w polskich domach. Za jej wyborem przemawia szereg argumentów. Przede wszystkim oferuje pojemne szafki na przechowywanie mniejszych i większych sprzętów kuchennych. Chroni tym samym przestrzeń kuchni przed nadmiernym "zagraceniem". To z kolei pozwala optycznie uporządkować przestrzeń, jednocześnie ją wizualnie powiększając. 

Zabudowa poprowadzona pod sam sufit lub niemal wzdłuż wysokości całej ściany to również idealne miejsce na montaż sprzętu AGD. Usytuowane na wysokości nie wymagającej od domowników schylania się, położone w jednym słupku lub w sąsiadujących pionowych rzędach mebli piekarnik czy kuchenka sprawiają, że korzystanie z nich jest bardzo komfortowe. Same w sobie urządzenia estetycznie harmonizują z wystrojem całej kuchni, niejako chowając się w okalających je frontach mebli. 

W końcu, wysoka zabudowa wspaniale współgra z nowoczesnymi kuchniami, w których centrum pomieszczenia jest wyspa lub półwysep kuchenny, stanowiąc estetyczne tło dla powierzchni roboczej. Jeśli dodatkowo wykończone są w wysokim połysku, mogą optycznie powiększać metraż kuchni, działając jak pokrywające ścianę ogromne lustro. 

W naszej galerii przygotowaliśmy 15 inspirujących zdjęć, pokazujących zastosowanie wysokiej zabudowy w kuchniach. Zachęcamy do oglądania i czerpania pomysłów!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA