Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Długa wyspa usytuowana wzdłuż jednorzędowej zabudowy w kuchni, wpasowanej w ciąg komunikacyjny. Z uwagi na dużo miejsca swobodnie może pełnić funkcję domowego baru i niewielkiej jadalni do spożywania szybkich posiłków. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz.

Długa wyspa usytuowana wzdłuż jednorzędowej zabudowy w kuchni, wpasowanej w ciąg komunikacyjny. Z uwagi na dużo miejsca swobodnie może pełnić funkcję domowego baru i niewielkiej jadalni do spożywania szybkich posiłków. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 05 maj 2015 15:48 (aktualizacja: 28 maj 2015 09:37)

Wyspa w kuchni - rozwiązania z polskich domów

Wyspa kuchenna połączona z jadalnią to interesujące rozwiązanie aranżacyjne, które jest jednocześnie niezwykle praktyczne. Zobaczcie, jak wygląda w polskich domach.

Oddzielna jadalnia jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czasem z resztą wolimy urządzić przestrzeń do spożywania posiłków nie w oddzielnej enklawie, ale w centrum przestrzeni dziennej, pomiędzy kuchnią i salonem. Wtedy idealnym rozwiązaniem może okazać się połączenie wyspy kuchennej z jadalnią.

To oryginalne rozwiązanie aranżacyjne jest nie tylko efektowne, ale i praktyczne. W obrębie jednego mebla bowiem możemy zaplanować: powierzchnię roboczą, miejsce spożywania posiłków, a także element działowy. Zaoszczędzimy w ten sposób przestrzeń, a także unikniemy wędrówek po domu z talerzami.

Wyspę z jadalnią zintegrować możemy na kilka sposobów. Jednym z nich jest po prostu zakup mebla, łączącego w sobie cechy stołu i wyspy. W jego obrębie znajduje się blat roboczy oraz zlokalizowany nieco niżej blat stołowy, przy którym ustawione są krzesła. Drugą opcją jest ustawienie zwykłego stołu, w bardzo bliskim sąsiedztwie przy wyspie, tak że staje się on jej przedłużeniem.

Rolę niewielkiej jadalni może również pełnić domowy bar, jeśli tylko zaplanujemy miejsce na wygodne wpasowanie nóg i dobierzemy odpowiednio wysokie krzesła. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem - które prezentujemy również w naszej galerii - jest połączenie wyspy z siedziskiem. Miękką, tapicerowaną część mebla lokalizujemy na zewnętrznej jego stronie, a przy siedzeniu ustawiamy stół. W ten sposób zyskujemy oryginalną jadalnię, która nada unikalny charakter naszej kuchni. 

Sposobów na połączenie wyspy kuchennej z przestrzenią jadalni jest wiele. Zobaczcie, jak zrobili to polscy projektanci.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA