Pakiet szuflad wewnętrznych InnoTech Atira w szafie zamykanej frontem przesuwnym. Fot. Hettich

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Pakiet szuflad wewnętrznych InnoTech Atira w szafie zamykanej frontem przesuwnym. Fot. Hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
18 marz 2018 10:05

Zabudowa kuchenna na całą ścianę - modne i praktyczne rozwiązanie

W projektach współczesnych studiów kuchennych coraz częściej wprowadzane są rozwiązania polegające na zajmującej całą powierzchnię ściany zabudowie.

Szereg szafek dolnych, nad nimi linia szafek górnych z przerwą na okap - tak do niedawna wyglądała standardowa kuchnia. Z nowoczesnych projektów coraz częściej znikają jednak typowe szafki górne, wiszące nad blatem. Pojawiają się natomiast zajmujące całą ścianę zabudowy, które są zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i bardzo funkcjonalne.

 Takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne wizualnie, pozwala bowiem nadać kuchni salonowego charakteru, a jednocześnie funkcjonalne, ponieważ zapewnia dużo miejsca do przechowywania, do którego mamy bardzo wygodny dostęp. Zabudowa na całą ścienę spełni swoją rolę nie tylko w otwartych kuchniach dużych domów, ale również aneksach kuchennych w małych mieszkaniach. - Szeroki wachlarz dostępnych systemów i okuć meblowych pozwala projektować zabudowę meblową przełamującą „kuchenną rutynę” i w miejsce dwóch rzędów zabudowy górnej i dolnej, które nie zawsze są najlepszym wyborem, wprowadzić na przykład jeden wysoki rząd wygodnych szuflad zamkniętych dużym, estetycznym frontem - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. 

Funkcjonalność też musi być atrakcyjna

Jedna pokaźna szafa w miejsce dwóch rzędów zabudowy? Owszem, to spory potencjał miejsca do przechowywania, jednak dużo mniej funkcjonalny, jeżeli zdecydujemy się na standardowe półki za drzwiami przesuwnymi. Zdecydowanie bardziej komfortowe są wewnętrzne szuflady, które po zamknięciu nie tyko ukryją przechowywane przedmioty, ale też po pełnym wysunięciu ułatwią nam do nich dostęp.

Estetyka prostych linii

Użytkownicy kuchni coraz częściej decydują się na zabudowanie całej ściany, aż po sufit. Taka zabudowa meblowa jest bardzo pojemna, nie może jednak przytłaczać ani zaburzać designu wnętrza. Dlatego warto nie tylko starannie dobrać dekor frontów, ale też rozważyć rezygnację z uchwytów, co wiąże się z zastosowaniem systemów otwierania przez naciśniecie frontu typu Push to open. Dobierając odpowiedni typ zawiasów o możliwości regulacji w wielu płaszczyznach można uzyskać bardzo cienkie i idealnie równe szczeliny pomiędzy drzwiczkami, co zdecydowanie wpłynie na piękny wygląd całej zabudowy. Meble będą wówczas tworzyły niemal gładką ścianę, bez wyraźnego podziału na fronty, wprowadzając harmonię do wnętrza. 

Zabudowa schowana za drzwiami

Nie tylko szuflady, ale również sprzęt AGD, doskonale wkomponuje się w zabudowę całościenną. Piekarnik na wysokości wzroku czy kuchenka mikrofalowa, a nawet mała lodówka mogą się ukryć za wspólnym frontem drzwi przesuwnych. To bardzo wygodne: jednym ruchem dłoni można odkryć wnętrze całej szafy, a potem - równie sprawnie - je zakryć, np. przed niespodziewanymi gośćmi, którzy zasiądą w salonie z widokiem na otwartą kuchnię.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH