Chcąc nadać przestrzeni kuchni lekkość i przestronność, możemy zamontować pasy oświetlenia w cokołach dolnych szafek. Fot. Nolte Kuechen, kolekcja Alpha Lack.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Chcąc nadać przestrzeni kuchni lekkość i przestronność, możemy zamontować pasy oświetlenia w cokołach dolnych szafek. Fot. Nolte Kuechen, kolekcja Alpha Lack.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
06 lut 2015 10:46

Nowoczesna kuchnia: tak efektownie oświetlisz meble

Oświetlenie pomoże szybko odnaleźć akcesoria, ułatwi codzienną pracę. Może również nadać meblom efektowny wygląd.

Oświetlenie w kuchni poza funkcją czysto praktyczną, pełni również rolę dekoracyjną. W postaci efektownej lampy nad stołem, kinkietów pod sufitem czy pasa oświetlenia LED nad blatem, w znaczny sposób wpływa na wizualny odbiór kuchni. 

Jednym z ciekawszych wizualnie rozwiązań oświetleniowych jest podświetlenie kuchennych szafek diodami LED. Obecnie coraz więcej producentów stolarki ozdabia swoje meble w taki właśnie sposób. Jest to możliwe dzięki niewielkim rozmiarom stosowanych diod, jest również praktyczne i nie generuje wysokich rachunków za prąd, gdyż oświetlenie ledowe jest energooszczędne. 

Do wyboru mamy szereg efektownych, a przy tym wysoce praktycznych metod. Jeżeli chcemy nadać naszym górnym szafkom lekkości, dobrym sposobem jest podświetlenie otwartych półek. Diody mogą być zamontowane na spodzie lub w części zamykającej mebel. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamontowanie oświetlenia w kredensowych szafkach z przeszklonymi drzwiczkami. Nieśmiało prześwitujące przez szkło światło będzie stanowiło subtelny detal dekoracyjny kuchni. 

Jeszcze innym sposobem na podświetlenie szafek górnych jest montaż wieńców oświetleniowych zamiast tradycyjnych den. Takie dna wykonuje się najczęściej z mlecznego szkła bezpiecznego, tak aby przepuszczało ono światło, ale jednocześnie pozwalało na swobodną eksploatację mebla. 

Podświetlenie szafek nie ogranicza się jednak wyłącznie do zabudowy górnej. Równie efektownie prezentują się wszelkie rozwiązania montowane w szafkach dolnych. Jedną z opcji jest instalacja pasów ledowych w dnach szafek podwieszanych lub w cokołach szafek stojących. Decydując się na to rozwiązanie, zyskujemy wrażenie lewitujących nad podłogą mebli, co dodaje przestrzeni lekkości i optycznie ją powiększa. Podobny efekt unoszenia się w powietrzu uzyskamy podświetlając kuchenny blat. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH