Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dwie lampy o białych kloszach o opływowym kształcie i białej barwie w delikatnym połysku korespondują z zabudową kuchenną oraz eamesowskimi krzesłami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Dwie lampy o białych kloszach o opływowym kształcie i białej barwie w delikatnym połysku korespondują z zabudową kuchenną oraz eamesowskimi krzesłami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 cze 2015 11:19 (aktualizacja: 24 cze 2015 09:29)

Oświetlenie nad stołem: tak urządzisz nowoczesną jadalnię

Odpowiednio dobrane oświetlenie nad stołem może być aranżacyjną kropką nad i, nadając ton całej jadalni. Zobaczcie, jak za jego pomocą urządzić nowoczesne wnętrze.

Oświetlenie w jadalni skupia się przede wszystkim nad stołem jadalnianym, który jest centralnym meblem dla całej aranżacji pomieszczenia. Ze względu na swoje położenie, przyciąga wzrok i może zdominować wystrój całej strefy jadalnianej.

Dlatego też, dobierając odpowiednią lampę lub żyrandol, jesteśmy w stanie kształtować charakter całego wnętrza. Chcąc urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu, warto postawić na wszelkie oświetlenie w stylu industrialnym, loftowym, z metalowym kloszem.

Lekkości aranżacji nadadzą lampy "bąbelki" wykonane z dmuchanego szkła lub proste abażury i klosze w białym kolorze. Na fali mody na geometryczne kształty popularnością cieszą się również abażury-wielościany, z ostrymi kątami i gładkimi powierzchniami. Nowoczesny klimat w jadalni zbudują także długie, smukłe lampy, wiszący w zestawach po kilka lamp w jednym rzędzie. 

Pamiętajmy również, aby w łączonej strefie dziennej oświetlenie nad stołem harmonizowało z oświetleniem w sąsiadujących z jadalnią kuchnią i salonem. 

W naszej galerii prezentujemy 15 aranżacji z polskich domów. Zobaczcie, jakie oświetlenie wybierają Polacy.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA