Dwie lampy o białych kloszach o opływowym kształcie i białej barwie w delikatnym połysku korespondują z zabudową kuchenną oraz eamesowskimi krzesłami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Dwie lampy o białych kloszach o opływowym kształcie i białej barwie w delikatnym połysku korespondują z zabudową kuchenną oraz eamesowskimi krzesłami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 cze 2015 11:19

Oświetlenie nad stołem: tak urządzisz nowoczesną jadalnię

Odpowiednio dobrane oświetlenie nad stołem może być aranżacyjną kropką nad i, nadając ton całej jadalni. Zobaczcie, jak za jego pomocą urządzić nowoczesne wnętrze.

Oświetlenie w jadalni skupia się przede wszystkim nad stołem jadalnianym, który jest centralnym meblem dla całej aranżacji pomieszczenia. Ze względu na swoje położenie, przyciąga wzrok i może zdominować wystrój całej strefy jadalnianej.

Dlatego też, dobierając odpowiednią lampę lub żyrandol, jesteśmy w stanie kształtować charakter całego wnętrza. Chcąc urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu, warto postawić na wszelkie oświetlenie w stylu industrialnym, loftowym, z metalowym kloszem.

Lekkości aranżacji nadadzą lampy "bąbelki" wykonane z dmuchanego szkła lub proste abażury i klosze w białym kolorze. Na fali mody na geometryczne kształty popularnością cieszą się również abażury-wielościany, z ostrymi kątami i gładkimi powierzchniami. Nowoczesny klimat w jadalni zbudują także długie, smukłe lampy, wiszący w zestawach po kilka lamp w jednym rzędzie. 

Pamiętajmy również, aby w łączonej strefie dziennej oświetlenie nad stołem harmonizowało z oświetleniem w sąsiadujących z jadalnią kuchnią i salonem. 

W naszej galerii prezentujemy 15 aranżacji z polskich domów. Zobaczcie, jakie oświetlenie wybierają Polacy.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Marta, 2017-12-07 09:32:35

    Witam jakiej firmy są te czarne krzesła na pierwszym zdjęciu
  • patrycja.borek@poczta.fm, 2016-06-09 20:48:50

    Jakiej firmy są te białe lampy?

POLECAMY W SERWISACH