• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 cze 2009 11:14

Poza oczywistą funkcją

Proponujemy niestandardowe pomysły na oświetlenie kuchni.

Na co dzień są sprzętami jak każde inne. Dopiero gdy zapada zmrok ujawniają pełną krasę swojego drugiego, świetlistego oblicza. Nie zawsze potrzebne jest podłączenie do prądu, w kuchni bowiem pojawiają się już materiały fluorescencyjne. A jeśli już to wystarczy ledwie odrobina energii elektrycznej, bo dekoracyjnie świecą energooszczędne diody, świetlówki, halogeny. Takich sprzętów przybywa w kuchni niemal z dnia na dzień.

AIRLINE – 3w1: oświetlenie robocze i dekoracyjne (świetlówka) oraz - po dokupieniu suwanej półki - miejsce np. na przyprawy; ruchoma osłona kinkietu. Cena: 700-1.000 zł (szer. 45-120 cm) prod.: Forma e Funcione (TCo. Trading Company).

Forma e Funcione (TCo. Trading Company)
fot. Forma e Funcione (TCo. Trading Company)

LIGHT TILE – płytki zintegrowane z kolorowymi diodami i wyposażone w instalacje podłączeniowe; do wyboru kafelki z różnych kolekcji. Ceny: płytki „Cardesio” (30x60 cm) przystosowane do montażu 2 diod – ok. 390 zł/szt., dioda – ok. 346 zł/szt. prod.: Villeroy&Boch.

Villeroy&Boch płytki
fot. Villeroy&Boch

ICECUBE – chłodzi, świeci, dekoruje; schładzarko-lampa stworzona z myślą o gorących imprezach nie tylko w okolicach kuchni; światło w różnych kolorach. Cena: ok. 5.300 zł prod.: Extremis (Idea+Forma).

Extremis (Idea+Forma)
fot. Extremis (Idea+Forma)

AG COLOURED WATER – kolor światła reguluje temperatura wypływającej wody z baterii, niepotrzebne zasilanie zewnętrzne. Cena (promocyjna): ok. 4.600 zł prod.: Guglielmi (Coram).

Guglielmi (Coram)
fot. Guglielmi (Coram)

CUBE LIGHT – okap jak... lampa; źródła światła to halogen (50 W) i świetlówka (40 W); sterowanie dotykowe, montaż przy ścianie; szer.: 90 cm, wydajność: 500 m3/h. Cena: 5.200 zł prod.: Elica (Probi).

Elica (Probi)
fot. Elica (Probi)

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2009-07-14 15:28:55

    ciekawy jest ten grzejnik z materiału fluorescencyjnego, bardzo nowocześnie wyglą łbym taki gdybym miał większe mieszkanie.

POLECAMY W SERWISACH