W tej kuchni ścianę zdobi wzorzysta tapeta w tych samych kolorach, co zabudowa kuchenna - bieli i dynamicznej fuksji. Przed zabrudzeniami i wilgocią ochrania ją tafla szkła. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W tej kuchni ścianę zdobi wzorzysta tapeta w tych samych kolorach, co zabudowa kuchenna - bieli i dynamicznej fuksji. Przed zabrudzeniami i wilgocią ochrania ją tafla szkła. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 sty 2016 11:20

12 pomysłów na ścianę w kuchni

Wykańczając ścianę w kuchni w nietuzinkowy sposób możemy nadać kuchni oryginalny charakter. Zobaczcie nasze propozycje.

Istnieje wiele sposobów na wykończenie ściany w kuchni. Klasyczne płytki ceramiczne i popularne szkło mają coraz większą konkurencję. Dziś proponujemy 12 oryginalnych rozwiązań, które w każdej kuchni zbudują niepowtarzalny klimat. 

Biała cegła

Polacy coraz chętniej sięgają po cegłę w aranżacji wnętrz. Najczęściej spotkać można ją w naturalnym czerwonym kolorze, który łączy ze sobą nie tylko surowość cegły, która sugeruje pewne niewykończenie wnętrza, ale i ciepło czerwieni. Cegła nie musi być jednak wyłącznie czerwona. Eleganckim akcentem jest cegła biała, która zachowuje właściwości surowego materiału, ale wizualnie jest mniej inwazyjna, przez co idealnie sprawdzi się na większych powierzchniach, a nie np. tylko na ścianie nad blatem.

Beton

Ostatnie kilka lat to całkowity renesans betonu, który pewnie wkroczył w przestrzenie życiowe Polaków - zarówno w ogrodach, na elewacjach, jak i we wnętrzach. Nie inaczej jest w kuchniach. Do wyboru mamy płyty betonowe lub wszelkie farby i tynki imitujące beton. Szary kolor jest idealnym tłem dla innych barw, a surowość betonu wprowadza designerski sznyt i industrialną estetykę do kuchni. 

Fototapeta

Fototapeta daje nieograniczone pole do popisów aranżacyjnych. Motywem zdobiącym ścianę w kuchni może być piękny, malowniczy krajobraz, abstrakcyjna grafika, a nawet kolaż rodzinnych fotografii. Fototapeta jest także prostym przepisem na optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli wybierzemy zdjęcie z daleko poprowadzoną perspektywą, nawet najmniejsze wnętrze wyda nam się znacznie większe.

Tapeta

Po tradycyjną tapetę do kuchni sięgamy znacznie rzadziej niż po fototapetę. A szkoda, gdyż pomoże nam ona wprowadzić pierwiastek przytulności do często dość sterylnych i zimnych aranżacji kuchni. Wzorzyste motywy mogą stanowić piękne uzupełnienie jednolitych frontów kuchennych. Aby tapeta dobrze znosiła trudne warunki panujące w kuchni warto ją zalaminować lub przesłonić przeźroczystą taflą szkła. 

Farba Tablicowa

Bardzo pomysłowym sposobem na wykończenie ściany w kuchni jest pomalowanie jej farbą tablicową. W przeciwieństwie do zwykłych farb, po "tablicówce" można do woli rysować i pisać kredą, którą zmywa się zwykłą, mokrą gąbką. Zapisywać możemy tutaj wiadomości dla innych członków rodziny czy choćby listę zakupów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH