Biała, klasyczna zabudowa kuchenna zestawiona została z gipsowymi płytkami ściennymi, imitującymi naturalną cegłę w ciepłym czerwonym kolorze. Całość prezentuje się bardzo domowo i przytulnie. Projekt: Dorota Sobieraj. Fot. BJM Bricks.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Biała, klasyczna zabudowa kuchenna zestawiona została z gipsowymi płytkami ściennymi, imitującymi naturalną cegłę w ciepłym czerwonym kolorze. Całość prezentuje się bardzo domowo i przytulnie. Projekt: Dorota Sobieraj. Fot. BJM Bricks.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
12 paź 2015 10:11

12 sposobów na cegłę w kuchni

Szukacie pomysłu na ścianę w kuchni? Cegła oraz materiały ją imitujące są ciekawym rozwiązaniem zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i klasycznych.

Cegła jako materiał wykończeniowy wnętrz jest popularna nieprzerwanie od kilku już lat. Nic dziwnego, bowiem nadaje wnętrzom przysłowiowy "pazur", podkreśla ich charakter, może być jednocześnie przytulna i surowa. 

Ciepło domowego ogniska podkreśla cegła w kolorze czerwonym, natomiast surowość do wnętrz wprowadzi każdy odcień cegły za sprawą jej chropowatej powierzchni. 

Cegła na ścianie idealnie harmonizują ze stylistyką loftową, industrialną, a cegła w takim wydaniu wspaniale wygląda np. w połączeniu z betonem. Z kolei cegła zestawiona z klasycyzującymi meblami o zdobnych frontach stworzy rustykalną, domową aranżację kuchni.  

Zdecydować się możemy na prawdziwą cegłę lub płytki klinkierowe, ale na rynku jest masa różnych imitacji glinianego materiału - od betonowych kamieni dekoracyjnych, udających cegłę, po płytki ceramiczne, a nawet fototapety z ceglanym motywem. 

W naszej galerii prezentujemy 12 inspirujących aranżacji, w których ściany w kuchni zdobi cegła lub materiały ją imitujące. Zobaczcie, jak modnie urządzić wnętrze.

 

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • hanka, 2016-07-26 14:38:12

  Projekt nawet nawet, troche taki inny, prezentuje się nieźle. Co do londyńskich wnętrz, to tak, kojarzy mi się cegła, wysokie sufity drewno i jasne odcienie.
 • kasiakasia, 2016-06-19 10:26:05

  Cegła w pomieszczeniu świetnie wygląda, zawsze podobały mi się takie połączenia, poza tym kojarzy mi się to też ze stylem vintage albo londyńskimi wnętrzami.
 • kama, 2016-05-13 09:48:28

  Brawo za projekt, podoba mi się, w artcore widziałam super naturalna deski, takie ciemniejsze, które również idealnie wpasowałyby do takiej jasnej kuchni, szczególnie, zę jest tu cegła taka, a to tak samo wpasowałoby sie troche w taki klimat vintage
 • Michał, 2016-01-19 13:49:56

  Świetny projekt - z tego co już kiedyś widziałem to należy do Pani Doroty Sobieraj, a zaplanowane w kuchni płytki pochodzą z firmy BJM Bricks. Współpracuje ona z architektami, ale sprzedaje swoje produkty w stacjonarnych sklepach partnerskich. Naprawdę rewelacyjny projekt!

POLECAMY W SERWISACH