Aranżację kuchni utrzymano w stylu soft loft. Szare, minimalistyczne, nowoczesne meble idealnie współgrają z betonem na ścianie. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Aranżację kuchni utrzymano w stylu soft loft. Szare, minimalistyczne, nowoczesne meble idealnie współgrają z betonem na ścianie. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
06 paź 2015 12:53

Beton w kuchni: tak urządzają Polacy

Beton, niegdyś uważany za brzydki, obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit jako materiał wykończeniowy. Zobaczcie, jak wygląda w polskich kuchniach.

Beton przestał już być materiałem, uważanym za brzydki, kojarzącym się z czasami PRL-u. Teraz przeżywa rozkwit i chętnie sięgamy po niego wykańczając zarówno elewacje, jak i wnętrza naszych domów. 

Wkroczył również śmiało do przestrzeni naszych kuchni. Tym bardziej, że wpisuje się on zarówno w modę na szarości, jak i będącą na topie stylistykę industrialną. Jeśli marzy nam się kuchnia w stylu loft, betonowe ściany czy blaty będą tutaj jak znalazł. Beton we wnętrzach idealnie komponuje się z nowoczesną zabudową kuchenną, zwłaszcza tą białą lub czarną. 

Sięgając po beton w aranżacji kuchni możemy zastosować go na ścianie w formie płyt z betonu dekoracyjnego lub - coraz częściej - w formie blatu kuchennego. Betonowe blaty są nie tylko efektowne wizualnie, ale bardzo praktyczne. Podobnie jak kompozyty, umożliwiają formowanie w nich zlewozmywaków, które wówczas również są betonowe. 

Beton we wnętrzach można zestawiać z najróżniejszymi materiałami i kolorami. Modne są połączenia surowego betonu z ciepłym, przytulnym drewnem, a także stalą i szkłem. Oczywiście nie musimy sięgać po prawdziwy surowiec. Popularność betonu we wnętrzach sprawiła, że coraz łatwiej jest zdobyć farby i tynki z efektem betonu lub płytki ceramiczne do złudzenia imitujące ten materiał. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z polskich domów i mieszkań, których właściciele zdecydowali się na beton w kuchni. Zobaczcie, jak się prezentuje.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH