Cegła w kuchni. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Cegła w kuchni. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 lut 2018 10:01

Cegła w kuchni - 12 pięknych zdjęć

Szukając pomysłu na ścianę w kuchni, warto sięgnąć po cegłę. Wykończona nią powierzchnia wprowadzi przysłowiowy pazur do naszego wnętrza.

Ściany wykończone cegłą sprawdzą się idealnie zarówno w aranżacjach ultranowoczesnych, jak i we wnętrzach rustykalnych. W towarzystwie nowoczesnych, minimalistycznych mebli, gładkich frontów i prostokątnych powierzchni będą budować urbanistyczny, industrialny klimat. Wystarczy wówczas udekorować taką kuchnię technicznymi lampami, aby zwykłe mieszkanie zmienić w piękne wnętrze w stylu loft.

Cegła oraz jej wszelkie imitacje są o tyle praktycznym i specyficznym materiałem, że mogą budować we wnętrzu klimat zarówno surowy, jak i przytulny. Odczuwana surowość bierze się z tego, że ścianę z widoczną cegłą odbieramy jako nieotynkowaną, niewykończoną. Przytulność z kolei wynika z tego, że cegła w jej naturalnej odsłonie jest czerwona, a ten kolor ociepla wizualnie aranżację. Dlatego też materiał ten jest tak uniwersalny.

Cegła nie musi być jednak wyłącznie czerwona. W aranżacjach kuchni popularne są ostatnimi czasy cegły pomalowane na biało lub płytki, wyglądające jak białe cegły. Taka ściana ma wiele zalet – dzięki uniwersalnej bieli można dobrać pod nią zabudowę kuchenną w najróżniejszych kolorach, a jednocześnie dzięki fakturze cegły, taka ściana nie będzie wyglądała nudno i zachowawcza.

Tekst: Anna Sołomiewicz

Zobacz także Kuchnia z jadalnią - 12 pomysłów na aranżację

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH