Biała kuchnia z drewnianym blatem została poprzecinana pionowymi pasami starej czerwonej cegły. Dzięki czerwieni i kolorom drewna sterylna przestrzeń nabrała przytulnego charakteru. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Biała kuchnia z drewnianym blatem została poprzecinana pionowymi pasami starej czerwonej cegły. Dzięki czerwieni i kolorom drewna sterylna przestrzeń nabrała przytulnego charakteru. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 marz 2016 09:47

Cegła w kuchni. Galeria pomysłów

Cegła w kuchni to prosty sposób na urządzenie modnego wnętrza z charakterem. Zobaczcie, jak robią to polscy architekci!

Tradycyjnie czerwona, a może biała bądź w kolorze piaskowym? Cegła w kuchni, niezależnie od swojego koloru, zawsze jest przyciągającym wzrok akcentem. Jak żaden inny materiał bowiem potrafi jednocześnie wprowadzić do wnętrza surowość i przytulność.

Odkryta cegła kojarzy nam się z niewykończonymi wnętrzami, pracami budowlanymi, które zatrzymano w połowie. Tutaj pełni podobną rolę, co świecący ostatnio tryumfy beton. Z drugiej strony cegła kojarzy nam się ze starymi kuchniami w rustykalnym stylu, co sprawia, że nie brak jej przytulnego charakteru. 

W kuchni cegłą wykańczamy zazwyczaj fragmenty ścian w pomieszczeniu - rzadziej stawiamy na całkowicie ceglane wnętrze. Cegłę nad blatem dobrze jest dodatkowo osłonić szklaną taflą, zwłaszcza w miejscach gdzie bezpośrednio graniczy ze zlewem czy płytą grzejną. Cegła w kuchni będzie również świetnym materiałem do zaakcentowania odrębności poszczególnych stref - np. zaznaczającym obecność jadalni. 

 

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • MonikaMarkiewicz, 2016-09-11 19:38:20

  Wszyscy chwalą podłogi drewniane ibardzo dobrze! ciesze się, ze czytam takie komentarze, bo widać, ze ludzie jednak cenią sobie dobre rzeczy.
 • Katarzyna, 2016-09-07 09:13:05

  Deska moim zdaniem wszędzie pasuje, jestem tego zdania, ze trwały materiał najbardziej opłaca się kłaść, a deska taka własnie jest.
 • laura, 2016-07-04 10:42:44

  Ja natomiast wolę miec ciemniejsza kuchnie, wtedy nie widać aż tak zabrudzeń, które non stop sie robią jeśli cos gotujemy. Czasami nie mam czasu na to, zeby non stop sprzątać, ale deska jak najbardziej pasuje do takich wnętrz.
 • karola, 2016-05-20 16:36:00

  Dębowa podłoga moim zdaniem pasuje wszędzie i takie aranżacje sa zawsze eleganckie, a poza tym trwałość drewna przemawia sama.
 • kama, 2016-05-13 09:44:17

  Lilka kontrast jak najbardziej jest pozytywny również moim zdaniem, ja bym do tego dołożyła właśnie też drewno, nie raz widziałam aranżacje takie, a w artcore ostatnio przeglądałam super ciemne deski, chyba dębowe to były, które super wpisałyby sie w całosć.
 • lilka, 2016-04-27 09:45:13

  Cegła w kuchni super wygląda, tak smao jak kominek w salonie, zawsze to będzie idelanie połacznenie moim zdaniem. Drewno również mi się podoba i chyba bardziej właśnie postawiłabym na drewno an podłodze, które super kontrastować może z całym wnętrzem.
 • anka, 2016-04-04 12:17:19

  biała kuchnia dodaje świeżości i powiększa pomieszcznie, sama postawiłam u siebie na bile i czerń, do kontrastu mam podłogę drewnianą z artcore, nigdy nie sądziłam, ze zdecyduje sie na drewno, ale mąż mnie namówił i tak mi się spodobało.

POLECAMY W SERWISACH