Czarno-białą wysmakowaną kompozycję barw przełamuje ciepły akcent w postaci cegły, którą wyłożono korpus oddzielającego kuchnię od jadalni, półwyspu. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Czarno-białą wysmakowaną kompozycję barw przełamuje ciepły akcent w postaci cegły, którą wyłożono korpus oddzielającego kuchnię od jadalni, półwyspu. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
02 lut 2015 09:54

Cegła w kuchni - to proponują polscy projektanci

Cegła to idealny sposób na dodanie wnętrzu kuchni charakteru. Jej wymowna surowość, niepowtarzalna faktura i piękna kolorystyka sprawiają, że chętnie sięgają po nią projektanci.

Cegła to materiał znany od wieków i od wieków używany do wznoszenia budynków, a także ich dekorowania. O tym, że sprawdzone materiały są najlepsze wiedzą polscy projektanci, chętnie sięgając po cegłę lub jej imitację przy wykańczaniu wnętrz. 

Cegła otwiera przed nami bowiem liczne możliwości dekoracyjne. W połączeniu z klasycznymi, frezowanymi meblami, stworzy we wnętrzu rustykalną atmosferę. W zestawie z nowoczesnymi meblami pozwoli wykreować klimat softloftowy. W towarzystwie stali zbuduje prawdziwie industrialną przestrzeń. 

Co więcej, cegła - w zależności od kontekstu - może dodawać wnętrzom surowości, ale także je ocieplać. Całkowicie biała kuchnia stanie się przytulniejsza jeśli jedną lub więcej ścian wykończymy tradycyjną, czerwoną cegłą. Z drugiej strony jednak, cegła stwarza wrażenie niewykończonych ścian, co nadaje przestrzeni surową estetykę. 

Sięgając po cegłę w kuchni, możemy wykończyć nią jedynie ścianę nad blatem lub zdecydować się na pokrycie nią większych powierzchni. W kuchniach z wyspą lub półwyspem ciekawym rozwiązaniem jest obłożenie ich cegłą. Możliwości aranżacyjnych jest wiele, tym bardziej, że cegła nie musi być wyłącznie czerwona. Możemy pomalować ją na jednolitą barwę czerni lub bieli, zyskując jednorodną kolorystycznie powierzchnię o trójwymiarowej, unikalnej fakturze typowej dla cegły. 

W naszej galerii prezentujemy 16 inspirujących zdjęć, przedstawiających cegłę w kuchniach. Zobaczcie co proponują projektanci.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Dorota, 2018-05-18 09:45:02

  Ja też chciałam apytać o producenta cegiełki, prezentuje się świetnie
 • Monika Lisiecka, 2017-12-30 19:52:40

  Dzień dobry. Chciałam zapytać o rodzaj płytek ceglanych użytych w projekcie kuchni brick.
 • Beata, 2015-07-15 07:59:53

  Efekt jest piekny. Ale równie podobny daje kamień dekoracyjny w kolorze białym. Jest mega fajny.

POLECAMY W SERWISACH