Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Proj. Agnieszka Ludwinowska, fot. Bartosz Jarosz.

Proj. Agnieszka Ludwinowska, fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 07 marz 2014 16:56 (aktualizacja: 09 marz 2014 11:59)

Co położyć między szafkami w kuchni? Praktyczne rozwiązania

Płytki, szkło, płyta laminowana, a może tradycyjne płytki ceramiczne? Podpowiadamy jak zabezpieczyć ścianę w kuchni, by była praktyczna i estetycznie wyglądała.

Planując kuchnię, już na etapie gładzenia ścian, powinniśmy zdecydować się, co chcemy zastosować na powierzchni między dolną, a górną zabudową szafek. Weź pod uwagę, czy będziesz używać płyty grzewczej gazowej, czy może zasilanej energią elektryczną. Nie każdy materiał nadaje się do bliskiego kontaktu z otwartym ogniem, ale większość sprawdzi się przy płytach indukcyjnych.

Z pewnością trudniej będzie utrzymać w czystości małe, ofugowane kafelki niż jednolitą taflę szkła. Na chropowatych powierzchniach zdecydowanie bardziej odkładać się będzie mieszanka kurzu z tłustymi oparami. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest położenie szyby. Może być barwiona lub jednolita przykrywająca np. ciekawy motyw graficzny. Pamiętaj również by materiał, na który się zdecydujesz nie tylko był odporny na wysokie temperatury, ale i wilgoć. Bezpośrednie sąsiedztwo ze zlewozmywakiem naraża ścianę na częsty kontakt z wodą.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tego samego materiału, z którego wykonany jest blat roboczy. Jednak, gdy jest z płyty laminowanej, nadawać się będzie wyłącznie przy płytach ceramicznych. Do gazowych radzimy kamień i wysokiej jakości konglomeraty, odporne na wysokie temperatury. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, co zdecydowanie podkreśli walory estetyczne kuchni.

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA