Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Schüco

Fot. Schüco
  • Autor: Katarzyna Masłowska
  • 09 wrz 2016 13:13 (aktualizacja: 09 wrz 2016 13:40)

Kuchnia otwarta na naturę

Słoneczna aura sprzyja urządzaniu przyjęć na otwartym powietrzu, w otoczeniu zieleni. A gdyby tak przenieść klimat ogrodu do kuchennego wnętrza?

Słoneczna aura sprzyja urządzaniu przyjęć na otwartym powietrzu, w otoczeniu zieleni. A gdyby tak przenieść klimat ogrodu do kuchennego wnętrza?

Eksperci z firmy Schüco podpowiadają, jak to zrobić z użyciem nowoczesnych okien i drzwi tarasowych.

Nowoczesne projekty budynków coraz rzadziej przypominają zamkniętą twierdzę, lecz wręcz odwrotnie – otwierają się szeroko na zewnątrz, dając ich właścicielom komfort ciągłego kontaktu z naturą. W samym sercu życia mieszkańców znajduje się otwarta kuchnia, często połączona jednym traktem komunikacyjnym z salonem i przestronnym tarasem zewnętrznym. Podstawą takich projektów są duże okna i drzwi przesuwne, które dają szeroki widok na zewnątrz, ułatwiają wychodzenie na świeże powietrze i chronią przed włamaniem.

Jak wpuścić ogród do kuchni?

Współcześni architekci często wybierają rozwiązanie otwartego planu, w którym przestronna strefa kuchenna płynnie przechodzi z jednej strony w przeszkloną jadalnię, a z drugiej – w ogród.

Efekt przenikania się wnętrza z ogrodem pozwalają wykreować duże przeszklenia okienne i drzwiowe. Wyjątkowo modnym i praktycznym rozwiązaniem jest wstawianie dużych drzwi tarasowych w kuchni. Często do takich zastosowań wybierane są systemy przesuwne z PVC-U z niskim progiem, pozwalające szeroko otworzyć wnętrze na przestrzeń tarasu, który automatycznie staje się swoistego rodzaju zewnętrzną jadalnią – opowiada Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. produktu i marketingu w firmie Schüco International Polska.

Do takich zastosowań warto wybierać rozwiązania, które usuwają wszelkie bariery, gwarantują łatwość obsługi i energooszczędność. Te zalety łączą w sobie drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide o niewielkiej widocznej szerokości profili. Potrójnie izolowany niski próg i cieplna izolacja wzmocnień w profilu sprawiają, że mogą być stosowane nawet w budynkach niskoenergetycznych, a nawet pasywnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA