Czerwone, błyszczące wisienki ożywiają aranżację kuchni, zdominowanej przez biel i drewno. Fot. Dekornik.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Czerwone, błyszczące wisienki ożywiają aranżację kuchni, zdominowanej przez biel i drewno. Fot. Dekornik.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
23 kwi 2016 12:06

Modna ściana nad blatem: która fototapeta najładniejsza?

Ścianę nad blatem wykończyć można na wiele sposobów. Niedrogim, prostym i bardzo praktycznym jest oklejenie jej fototapetą. Najlepiej z apetycznym motywem.

Ściana nad blatem to bardzo newralgiczne miejsce. Wystawione na ciągłe działanie wody i gorących temperatur, a także narażone na zabrudzenia. Jednocześnie pozostające niemal w centrum kuchni, przyciągające wzrok, wpływające na charakter całej przestrzeni. 

Ta specyfika lokalizacji sprawiła, że oprócz sięgania po materiały wodoodporne, łatwe w czyszczeniu i odporne na wysokie temperatury, szukamy również rozwiązań, które są estetyczne, ciekawe, nierzadko stających się aranżacyjną kropką nad i całego pomieszczenia. 

W tej roli idealnie sprawdzają się fototapety. Laminowane lub - jeszcze lepiej - przesłonięte i zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi taflą hartowanego szkła. Dzięki bogactwie wzorów i kolorów, oferowanych przez producentów tapet, mamy właściwie nieograniczone pole do popisów aranżacyjnych. Co więcej, jeśli znudzimy się wybranym przez nas motywem, fototapetę możemy łatwo wymienić, przy niskim nakładzie środków. 

W kuchniach idealnie sprawdzają się fototapety z różnymi motywami spożywczymi. Kolaże energetyzujących cytrusów, orzeźwiające grafiki, na których limonki "kąpią" się w wodzie, apetyczne truskawki, wisienki czy desery czekoladowe. Popularne są również wszelkie motywy, zachęcające do relaksu z filiżanką kawy bądź herbaty. Taka dekoracja ściany wpisuje się idealnie tematyką w charakter wnętrza, a przy tym oferuje akcent będący kolorem w kuchni, urozmaicający aranżację. 

W naszej galerii prezentujemy 15 inspirujących aranżacji ścian nad blatem, udekorowanych grafikami i zdjęciami smakołyków. Zobaczcie, jak pięknie się prezentują. Smacznego!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH