Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czerwone, błyszczące wisienki ożywiają aranżację kuchni, zdominowanej przez biel i drewno. Fot. Dekornik.

Czerwone, błyszczące wisienki ożywiają aranżację kuchni, zdominowanej przez biel i drewno. Fot. Dekornik.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 23 kwi 2016 12:06 (aktualizacja: 24 kwi 2016 17:19)

Modna ściana nad blatem: która fototapeta najładniejsza?

Ścianę nad blatem wykończyć można na wiele sposobów. Niedrogim, prostym i bardzo praktycznym jest oklejenie jej fototapetą. Najlepiej z apetycznym motywem.

Ściana nad blatem to bardzo newralgiczne miejsce. Wystawione na ciągłe działanie wody i gorących temperatur, a także narażone na zabrudzenia. Jednocześnie pozostające niemal w centrum kuchni, przyciągające wzrok, wpływające na charakter całej przestrzeni. 

Ta specyfika lokalizacji sprawiła, że oprócz sięgania po materiały wodoodporne, łatwe w czyszczeniu i odporne na wysokie temperatury, szukamy również rozwiązań, które są estetyczne, ciekawe, nierzadko stających się aranżacyjną kropką nad i całego pomieszczenia. 

W tej roli idealnie sprawdzają się fototapety. Laminowane lub - jeszcze lepiej - przesłonięte i zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi taflą hartowanego szkła. Dzięki bogactwie wzorów i kolorów, oferowanych przez producentów tapet, mamy właściwie nieograniczone pole do popisów aranżacyjnych. Co więcej, jeśli znudzimy się wybranym przez nas motywem, fototapetę możemy łatwo wymienić, przy niskim nakładzie środków. 

W kuchniach idealnie sprawdzają się fototapety z różnymi motywami spożywczymi. Kolaże energetyzujących cytrusów, orzeźwiające grafiki, na których limonki "kąpią" się w wodzie, apetyczne truskawki, wisienki czy desery czekoladowe. Popularne są również wszelkie motywy, zachęcające do relaksu z filiżanką kawy bądź herbaty. Taka dekoracja ściany wpisuje się idealnie tematyką w charakter wnętrza, a przy tym oferuje akcent będący kolorem w kuchni, urozmaicający aranżację. 

W naszej galerii prezentujemy 15 inspirujących aranżacji ścian nad blatem, udekorowanych grafikami i zdjęciami smakołyków. Zobaczcie, jak pięknie się prezentują. Smacznego!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA