Płytki ceramiczne do kuchni. Fot. Azteca

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Płytki ceramiczne do kuchni. Fot. Azteca
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 kwi 2017 08:30

Płytki do kuchni: zobacz 10 najnowszych kolekcji

Wśród materiałów do wykończenia ścian i podłóg w kuchni najpopularniejsze są płytki ceramiczne. Są wytrzymałe, odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym producenci oferują coraz bardziej atrakcyjne wzornictwo.

Płytki są klasyką materiałów wykończeniowych, stosowanych na ścianach i podłogach w kuchni. Do wyboru mamy między innymi płytki cementowe, szklane lub różne rodzaje popularnej ceramiki, jak glazura czy gres. Bogactwo wzorów, kolorów i rozmiarów może przyprawić o zawrót głowy.

Na rynku dostępne są płytki gładkie, z wzorzystą fakturą, pokryte barwnym wzorem lub jednorodne kolorystycznie. Niektóre do złudzenia imitują kamień, inne z sukcesem naśladują drewno. Możemy wybrać płytki jednokolorowe lub wielobarwne, a także zestawiać ze sobą różne wzory lub urozmaicić jednorodną powierzchnię, kilkoma barwnymi płytkami lub szklanymi insertami z kolorowym motywem. Ostatnio najpopularniejsze są wzory imitujące kamień, drewno bądź beton. Modne są również opartowskie wzory, patchworkowe akcenty i folkowe motywy. 

Można też wybierać w bogatym wachlarzu różnorodnych formatów – od płytek wielkoformatowych, poprzez te o standardowych rozmiarów tradycyjnych kafli, aż po miniaturowe mozaiki.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • michał , 2018-02-26 02:35:56

  ponawiam pytanie:
  Jakie to są płytki, żeby osoby zainteresowane mogły je znaleźć
 • michał , 2018-02-26 02:35:05

  ponawiam pytanie:
  Jakie to są płytki, żeby osoby zainteresowane mogły je znaleźć
 • kasia, 2018-01-21 18:55:01

  co to są za płytki, nie są opisane

POLECAMY W SERWISACH