Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Piękne brązowoszare płytki imitujące drewno z kolekcji Details Wood marki Cerim, dedykowanej posadzkom drewnopodobnym. Delikatna, stonowana barwa urokliwie komponuje się z białymi meblami. Fot. Cerim, kolekcja Details Wood.

Piękne brązowoszare płytki imitujące drewno z kolekcji Details Wood marki Cerim, dedykowanej posadzkom drewnopodobnym. Delikatna, stonowana barwa urokliwie komponuje się z białymi meblami. Fot. Cerim, kolekcja Details Wood.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 05 lis 2014 11:43 (aktualizacja: 07 lis 2014 08:33)

Płytki drewnopodobne. Sposób na podłogę w kuchni i jadalni

Drewnopodobne płytki ceramiczne to praktyczna alternatywa dla podłóg drewnianych w kuchni i jadalni. Są wytrzymałe i odporne jak ceramika, zachowując urodę naturalnego drewna.

Drewno na podłodze kuchni i jadalni może nadać jej wdzięcznego, domowego charakteru. Jest idealne do popularnych wnętrz skandynawskich i prowansalskich. Pięknie ociepla również nowoczesne kuchnie. Może być jednak kłopotliwe w utrzymaniu, wymaga impregnacji i systematycznej pielęgnacji.

Na przeciw oczekiwaniom inwestorów, którym marzy się podłoga ceramiczna – wodoodporna, trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości, a którzy jednocześnie nie mogą oprzeć się urokowi naturalnego drewna wychodzą producenci ze swoją ofertą płytek imitujących drewno. Płytki ceramiczne drewnopodobne to absolutny hit ostatnich kilku miesięcy, świecący tryumfy na prestiżowych targach łazienkowych Cersaire w Bolonii, ale przede wszystkim materiał umożliwiający piękną aranżację kuchni.

Płytki występują w bogactwie wzorów i kolorów. Nie tylko imitują naturalną fakturę drewna, jego usłojenie i kolor. Wymiarami i kształtem mogą przypominać naturalną deskę lub deseczki parkietu – ułożone w jodełkę do złudzenia przypominają prawdziwy parkiet na podłodze! Występują w kolorach jasnego drewna, drewna bielonego, postarzanego, a także efektownych gatunków egzotycznych.

Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentujemy najciekawsze propozycje od producentów.

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA