Drewnopodobne płytki z serii Details Wood marki Cerim. Dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: białej (niczym bielone drewno), szarej, taupe, beżowej i brązowej, o pięknym czekoladowym odcieniu. Fot. Florim Ceramiche.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Drewnopodobne płytki z serii Details Wood marki Cerim. Dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: białej (niczym bielone drewno), szarej, taupe, beżowej i brązowej, o pięknym czekoladowym odcieniu. Fot. Florim Ceramiche.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 maj 2015 13:37

Płytki jak drewno: modne kolekcje do kuchni i jadalni

Płytki imitujące drewno to absolutny hit tego sezonu. Ocieplą wizualnie przestrzeń nowoczesnej kuchni i jadalni, a przy tym będą proste do utrzymania w czystości.

Płytki ceramiczne to nieprzerwanie najpopularniejszy materiał, po który sięgamy wykańczając podłogę w kuchni. Za ich wyborem przemawia szereg praktycznych zalet: są łatwe w czyszczeniu, odporne na urazy, dobrze znoszą wilgoć i wysoką temperaturę. 

Drewno to z kolei szlachetny surowiec, którym lubimy się otaczać, gdyż pozwala nam poczuć się blisko natury, buduje we wnętrzu przytulną i domową atmosferę. Jest jednak dość kłopotliwe w pielęgnacji, wymaga systematycznego impregnowania i źle znosi wilgoć. Od dwóch sezonów coraz modniejsze są płytki drewnopodobne, które łączą w sobie naturalną urodę drewna i praktyczne właściwości ceramiki. 

Decydując się na wykończenie nimi podłogi w kuchni bądź jadalni, zyskamy przestrzeń, która jest jednocześnie funkcjonalna i przytulna. Producenci oferują najróżniejsze wersje produktów: od jasnych barw, nawiązujących do bielonego drewna, po ciemne, egzotyczne odcienie. Dzięki nowoczesnym technologiom, uzyskuje się płytki, które nie tylko barwą do złudzenia imitują drewno, ale potrafią mieć również chropowatą fakturę, a zdobiący je rysunek słojów do złudzenia przypomina naturalny materiał. 

W naszej galerii prezentujemy świetne kolekcje producentów ceramiki - zarówno polskich, jak i zza granicy. Zapraszamy do oglądania i czerpania inspiracji.

 

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • madalenkakdas, 2016-03-22 20:02:18

    Ewka zgadzam sie z Toba, dużo lepiej bym sie czuła maja prawdziwą deskę, chociaż niektóre te imitacje sa na prawde nawet w fakturze doskonałe. Swoją droga dobrze jest dołożyć troche wiecej i kupic prawdziwą deskę, która będzie ciepła.
  • ewka_so, 2015-07-02 10:01:44

    wolałabym położyć prawdziwe drewno, a nie taką imitację.

POLECAMY W SERWISACH