Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Drewnopodobne płytki z serii Details Wood marki Cerim. Dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: białej (niczym bielone drewno), szarej, taupe, beżowej i brązowej, o pięknym czekoladowym odcieniu. Fot. Florim Ceramiche.

Drewnopodobne płytki z serii Details Wood marki Cerim. Dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych: białej (niczym bielone drewno), szarej, taupe, beżowej i brązowej, o pięknym czekoladowym odcieniu. Fot. Florim Ceramiche.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 15 maj 2015 13:37 (aktualizacja: 22 maj 2015 11:11)

Płytki jak drewno: modne kolekcje do kuchni i jadalni

Płytki imitujące drewno to absolutny hit tego sezonu. Ocieplą wizualnie przestrzeń nowoczesnej kuchni i jadalni, a przy tym będą proste do utrzymania w czystości.

Płytki ceramiczne to nieprzerwanie najpopularniejszy materiał, po który sięgamy wykańczając podłogę w kuchni. Za ich wyborem przemawia szereg praktycznych zalet: są łatwe w czyszczeniu, odporne na urazy, dobrze znoszą wilgoć i wysoką temperaturę. 

Drewno to z kolei szlachetny surowiec, którym lubimy się otaczać, gdyż pozwala nam poczuć się blisko natury, buduje we wnętrzu przytulną i domową atmosferę. Jest jednak dość kłopotliwe w pielęgnacji, wymaga systematycznego impregnowania i źle znosi wilgoć. Od dwóch sezonów coraz modniejsze są płytki drewnopodobne, które łączą w sobie naturalną urodę drewna i praktyczne właściwości ceramiki. 

Decydując się na wykończenie nimi podłogi w kuchni bądź jadalni, zyskamy przestrzeń, która jest jednocześnie funkcjonalna i przytulna. Producenci oferują najróżniejsze wersje produktów: od jasnych barw, nawiązujących do bielonego drewna, po ciemne, egzotyczne odcienie. Dzięki nowoczesnym technologiom, uzyskuje się płytki, które nie tylko barwą do złudzenia imitują drewno, ale potrafią mieć również chropowatą fakturę, a zdobiący je rysunek słojów do złudzenia przypomina naturalny materiał. 

W naszej galerii prezentujemy świetne kolekcje producentów ceramiki - zarówno polskich, jak i zza granicy. Zapraszamy do oglądania i czerpania inspiracji.

 

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA