Płytki z kolekcji Maloe do złudzenia imitują swoim wyglądem naturalne drewno. Ich jasna, ciepła, przyjemna barwa jest przyjemna dla oka i wizualnie ociepla przestrzeń kuchni. Fot. Ceramika Paradyż.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Płytki z kolekcji Maloe do złudzenia imitują swoim wyglądem naturalne drewno. Ich jasna, ciepła, przyjemna barwa jest przyjemna dla oka i wizualnie ociepla przestrzeń kuchni. Fot. Ceramika Paradyż.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 sie 2015 13:54

Płytki na podłogę w kuchni i jadalni: 15 modnych kolekcji

Motywy etniczne, płytki imitujące naturalne materiały, jak drewno czy kamień, dominacja kolorów ziemi. To przeważające tendencje we wzornictwie płytek ceramicznych.

Podłoga w kuchni i jadalni jest szczególnie narażona na zabrudzenia, działanie wilgoci i wysokich temperatur. Tutaj przygotowuje się posiłki lub wędruje z talerzami, serwując je przy jadalnianym stole. Dlatego też, najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym są płytki ceramiczne - odporne na wilgoć, łatwe w czyszczeniu i trwałe. 

Decydując się wykończyć podłogę płytkami ceramicznymi, mamy niezwykle szeroki wybór. Produkowane obecnie płytki, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jak np. nadruk cyfrowy, są w stanie niezwykle precyzyjnie odwzorować inne materiały.

Dzięki nowym możliwościom, niezwykle popularne stały się płytki imitujące naturalne drewno, którego z uwagi na wilgotność pomieszczeń, inwestorzy starają się unikać w kuchni czy łazience. Wielbiciele szlachetnych kamieni, jak marmur również mogą teraz pozwolić sobie na mniej kosztowne rozwiązanie w postaci ceramicznych płytek. 

Oprócz produktów imitujących naturalne materiały, niezwykle modne są również płytki udające strukturę i kolorystykę betonu. Kolekcje przeznaczone do wnętrz industrialnych i w stylu loft cieszą się dużą popularnością. W końcu, zauważyć można również fascynację tradycyjnymi cementowymi płytkami w stylu marokańskim. Etniczne wzory najczęściej występują w różnorodnych odcieniach błękitu i kolorach ziemi. 

W naszej galerii prezentujemy 15 modnych inspiracji na podłogę wykończoną płytkami ceramicznymi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH