• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 marz 2011 12:06

Podłoga w otwartej kuchni

Ekspert radzi na temat doboru podłogi w otwartej kuchni.

Budujemy dom i jesteśmy na etapie wyboru parkietu, kafelków itp. Do tej pory dawałam sobie radę, jednak teraz stoję – trochę zdesperowana – przed decyzją wyboru płytek do kuchni i korytarza (wejście). Zawsze chciałam mieć w korytarzu ciemne (prawie czarne) duże płytki (60x60 cm) z połyskiem. Aby było jednolicie, płytki te chcę położyć również w kuchni (płynne przejście z korytarza do kuchni).

Wydawało mi się to do tej pory dobrym pomysłem, ponieważ zamówiliśmy białą, nowoczesną kuchnię, również z wysokim połyskiem. Problem polega na tym, że kuchnia jest otwarta na pokój jadalniany i wypoczynkowy. Do tego pokoju kupiliśmy już parkiet bambusowy. I tu zaczynam wątpić, czy parkiet będzie dobrze harmonizował z czarnymi płytkami? Jestem zwolenniczką minimalizmu, nie lubię wielu kolorów, kocham czerń i biel. Mieszkamy w Niemczech, najczęściej „buszuję“ po Państwa stronie internetowej, a magazyn kupuję, jak tylko jestem w Polsce. Serdeczne pozdrowienia z Müden (Lüneburger Heide). Kinga@ (dział architekt radzi magazynu "Świat Łazienek i Kuchni" 1-2011) ' title=

Otwarta na salon kuchnia
nie jest już tylko pomieszczeniem do przygotowywania posiłków. To rozwiązanie jest coraz częściej stosowane z uwagi na korzyści, jakie z niego płyną. Powiększona w ten sposób strefa dzienna nadaje wnętrzu przestronności i umożliwia gospodarzowi kontakt z gośćmi podczas przygotowywania posiłków. Ponieważ przestrzeń jest otwarta, często pojawia się pytanie, jak połączyć materiał na podłodze w sąsiadujących ze sobą strefach?

Zdaniem eksperta
' title=
Z pewnością podłoga we wnętrzu podkreśla jego charakter oraz stanowi punkt odniesienia przy wyborze mebli i innych elementów dekoracji. W zaproponowanych rozwiązaniach materiał na podłodze dodatkowo eksponuje strefy funkcjonalne. Parkiet bambusowy ociepla strefę wypoczynku i jadalni. W zestawieniu z nim elegancko zaprezentują się czarne płytki, które zastosowałam w korytarzu, kuchni i częściowo w salonie jako element nawiązujący do sąsiadujących pomieszczeń. Do takiego zestawu kolorystycznego proponuję jasne ściany, aby nie przytłoczyć pomieszczenia. Nowoczesnym dopełnieniem będą białe lakierowane fronty, które oprócz kuchni mogą pojawić się również w salonie. Blat z granitu czy marmuru dopełni to eleganckie wnętrze.
arch. Małgorzata Brewczyńska

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • kasiakk, 2017-07-12 22:14:31

  widziałam niedawno te z artcore, bardzo fajne. Ogólnie drewniane podłogi moim zdanie pasują w wielu wnętrzach, sama chciałabym mieć, mam nadzieję już niedługo
 • lillyad, 2016-04-13 20:53:29

  Podłoga drewniana bardzo ładnie wygląda w każdym pomieszczeniu. Monika wydaje mi się, że możesz je na przykład postawić przy oknie, chociaż nie wiem czy do końca to będzie super wyglądać. Podłoga w otwartej kuchni powinna moim zdaniem byc jednością z innym połączeniem, ja bym nie wydzielała tej przestrzeni.
 • MonikaMarkiewicz, 2016-02-23 15:22:03

  Monika nie wydaje mi się, moim zdaniem właśnie wszystko do siebie pasuje i super wygląda, uwielbiam hokery, zawsze marzyłam żeby mieć je w swoje kuchni, ale na wyspe nie mam czasu, myślicie że w inny sposób da się je postawić gdzieś, tak zeby super wyglądały ? mam kuchnię jasno-czerwono brązowoą, mam deskę taką troche postarzaną coś w tym stylu taki odcień szarość z brązem z artcore, szafki jasne z elementami czerwonymi, i jasne ściany. Kuchnia na kwadracie, ale teraz myślę, ze postawienie ich przy szafkach byłoby ok ?
 • monika.grzelaz, 2016-01-23 09:38:31

  za dużo sie tutaj dzieje, wolę troche spokojniejsze wnętrza, bardziej podoba mi się też podłoga drewniana niż płytki, wydaje mi się, ze sprawia, ze wnętrze jest przyjemniejsze.

POLECAMY W SERWISACH