Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Proj. Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 31 marz 2011 12:06

Podłoga w otwartej kuchni

Ekspert radzi na temat doboru podłogi w otwartej kuchni.

Budujemy dom i jesteśmy na etapie wyboru parkietu, kafelków itp. Do tej pory dawałam sobie radę, jednak teraz stoję – trochę zdesperowana – przed decyzją wyboru płytek do kuchni i korytarza (wejście). Zawsze chciałam mieć w korytarzu ciemne (prawie czarne) duże płytki (60x60 cm) z połyskiem. Aby było jednolicie, płytki te chcę położyć również w kuchni (płynne przejście z korytarza do kuchni).

Wydawało mi się to do tej pory dobrym pomysłem, ponieważ zamówiliśmy białą, nowoczesną kuchnię, również z wysokim połyskiem. Problem polega na tym, że kuchnia jest otwarta na pokój jadalniany i wypoczynkowy. Do tego pokoju kupiliśmy już parkiet bambusowy. I tu zaczynam wątpić, czy parkiet będzie dobrze harmonizował z czarnymi płytkami? Jestem zwolenniczką minimalizmu, nie lubię wielu kolorów, kocham czerń i biel. Mieszkamy w Niemczech, najczęściej „buszuję“ po Państwa stronie internetowej, a magazyn kupuję, jak tylko jestem w Polsce. Serdeczne pozdrowienia z Müden (Lüneburger Heide). Kinga@ (dział architekt radzi magazynu "Świat Łazienek i Kuchni" 1-2011) ' title=

Otwarta na salon kuchnia
nie jest już tylko pomieszczeniem do przygotowywania posiłków. To rozwiązanie jest coraz częściej stosowane z uwagi na korzyści, jakie z niego płyną. Powiększona w ten sposób strefa dzienna nadaje wnętrzu przestronności i umożliwia gospodarzowi kontakt z gośćmi podczas przygotowywania posiłków. Ponieważ przestrzeń jest otwarta, często pojawia się pytanie, jak połączyć materiał na podłodze w sąsiadujących ze sobą strefach?

Zdaniem eksperta
' title=
Z pewnością podłoga we wnętrzu podkreśla jego charakter oraz stanowi punkt odniesienia przy wyborze mebli i innych elementów dekoracji. W zaproponowanych rozwiązaniach materiał na podłodze dodatkowo eksponuje strefy funkcjonalne. Parkiet bambusowy ociepla strefę wypoczynku i jadalni. W zestawieniu z nim elegancko zaprezentują się czarne płytki, które zastosowałam w korytarzu, kuchni i częściowo w salonie jako element nawiązujący do sąsiadujących pomieszczeń. Do takiego zestawu kolorystycznego proponuję jasne ściany, aby nie przytłoczyć pomieszczenia. Nowoczesnym dopełnieniem będą białe lakierowane fronty, które oprócz kuchni mogą pojawić się również w salonie. Blat z granitu czy marmuru dopełni to eleganckie wnętrze.
arch. Małgorzata Brewczyńska

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA