• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 gru 2012 14:32

Pomysły na ścianę nad blatem

Puść wodze fantazji i pozwól ścianie nad blatem kuchennym pięknie zabłysnąć. Elegancją, szykiem, urodą, wdziękiem i pozytywną energią.

Nowoczesna kolekcja Ton dostępna w pięciu kolorach. Płytki bazowe uzupełnia szeroki wybór szklanych dekoracji. Dostępna w formacie 9,8x9,8 cm. Cena: ok. 55,35 zł/m2, Ceramika Paradyż.

' title=
fot. Ceramika Paradyż
Co nad blatem?
' title=
Sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem na wykończenie powierzchni nad blatem, zwłaszcza roboczym, są płytki, ale te również muszą zostać odpowiednio dobrane. Warunki kuchenne to warunki „szczególne” – istnieje tu ryzyko wylania i zachlapania substancjami kwasowymi i zasadowymi, dlatego szczególnie polecam gresy, zarówno szkliwione jak i polerowane (pamiętajmy o konieczności impregnacji!), które wykazują najwyższą odporność na te roztwory.
Gresy, jako płytki uniwersalnego zastosowania pozwalają na zachowanie ładnej kompozycji w kuchni – ten sam materiał na podłodze i ścianie, bądź gresy z tej samej kolekcji, o tym samym wzorze, ale w dwóch różnych odcieniach. Taki sposób ułożenia płytek wprowadza ład i harmonię w pomieszczeniu. Przyjęło się na ścianach układać płytki w kształcie prostokątnym, ja jednak proponuję mniej popularne rozwiązanie – gres szkliwiony lub polerowany w formacie 60x60 cm. Rozmiar ten jest wprost stworzony do zastosowania nad blatem kuchennym.
Najlepszą wysokością do zawieszenia górnych szafek jest 55-60 cm nad dolnymi – wypełnienie tej przestrzeni pojedynczym pasem rektyfikowanego gresu (czyli takiego, który ułożyć można z minimalną fugą, najlepiej w kolorze maksymalnie zbliżonym do płytki!) daje piękny efekt gładkiej, jednolitej tafli.
Agnieszka Rodziewicz, brand manager Ceramstic

Kolekcję Vivido/Vivida tworzą płytki w formacie 30x60 cm w 7 kolorach – Bianco, Rosa, Blue, Viola, Giallo, Verde i Nero. Uzupełniają ją strukturalne płytki ścienne, geometryczne kwiatowe inserty i szklane listwy. Cena: ok. 68,88 zł/m2, Ceramika Paradyż.

' title=
fot. Ceramika Paradyż

Płytki 3D Mazu wykonane ze szkła o gr. 5 mm, które można przycinać na dowolny kształt i rozmiar. Nadają pomieszczeniom efekt trójwymiarowości i optycznie je powiększają. Dostępne w trzech rozmiarach i w bogatej gamie kolorów. Cena: ok. 510 zł/m2 zł, Dunin.

' title=
fot. Dunin

Geometryczne płytki z serii Carat wykonane z glazurowanej ceramiki. Ich wypukła struktura i lekka forma buduje w pomieszczeniach przestrzeń, dając efekt trójwymiarowości. Cena: ok. 4,80 zł/szt. zł, Dunin.

' title=
fot. Dunin

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH