• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lip 2011 14:40

Przesłonięta kuchnia - jak zrobić?

Jak przesłonić kuchnię - radzi arch. Małgorzata Brewczyńska

Proj. arch. Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
Proj. arch. Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.


Rozpoczęłam urządzanie domu i – niestety - pojawiły się pierwsze problemy dotyczące połączenia kuchni (obok kuchni znajduje się spiżarka), jadalni i salonu. Zastanawiam się w jaki sposób można oddzielić kuchnię od jadalni, tak aby zawartość kuchni nie była widoczna z salonu: • czy postawić niewielkie ścianki, wydłużyć spiżarkę i jej drzwi wejściowe (np. przesuwane) umieścić od strony kuchni, dzięki czemu zwiększy się powierzchnia jadalni? • czy w spiżarce umieścić wnękę na lodówkę, dzięki czemu również zwiększy się powierzchnia kuchni? • czy budowanie ścianki działowej pomiędzy jadalnią a korytarzem jest sensowne? Proszę o pomoc w rozplanowaniu, będę wdzięczna za wszelkie sugestie, załączam plan. Monikapaz@
(dział architekt radzi magazynu "Świat Łazienek i Kuchni" 4-2011) ' title=

Zdaniem eksperta
' title=
Otwarta przestrzeń strefy dziennej połączonej z kuchnią to modny i bardzo często powtarzający się układ. Nie zawsze jednak chcemy pokazywać gościom zawartość naszej kuchni. Prezentowane warianty pokazują, jak różnie możemy przesłonić kuchnię nie do końca ją wydzielając.
arch. Małgorzata Brewczyńska

 ' title=

Wariant 1
W pierwszym rozwiązaniu zrezygnowałam z dodatkowego korytarza prowadzącego do kuchni. Dzięki tej zmianie powstała przestronna strefa wypoczynkowa połączona z jadalnią. Kuchnia tylko na pozór wydaje się mała. Jej zapleczem jest pojemna spiżarnia, do której prowadzą przesuwne drzwi.

Kuchnię od jadalni oddziela niewysoka ścianka (ok. 120 cm). Jeśli nie jest to wystarczające przesłonięcie, proponuję dodatkowo zastosować szkło, np. matowe, od ścianki do sufitu. Lekkie szkło (które może się również pojawić jako wypełnienie między blatem a szafkami wiszącymi) zamaskuje to, co będziemy chcieli ukryć, ale przepuści promienie światła. Oszczędna w kolor, a zarazem elegancka, to moja propozycja kolorystyczna tego rozwiązania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH