• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lip 2011 14:40

Przesłonięta kuchnia - jak zrobić?

Jak przesłonić kuchnię - radzi arch. Małgorzata Brewczyńska

Luksusowy wizerunek nowoczesnej i jasnej kuchni nadają dwa rodzaje frontów: kremowe i lakierowane na wysoki połysk, które sugeruję zastosować na frontach szafek górnych oraz dwóch pionowych słupkach, a także jasne ze strukturą imitującą drewno, które zastosowałam w szafkach dolnych. Naturalna kolorystyka frontów dolnych przełamuje szarość podłogi i blatu roboczego.

 ' title=

Wariant 2
W drugim rozwiązaniu zmniejszyłam nieco przestrzeń jadalni poprzez usytuowanie spiżarni na wprost schodów. Dzięki temu powstała bardzo przestronna kuchnia, w której wyraźnie wyodrębniają się dwa elementy: pojemna zabudowa meblowa (kryjąca lodówkę, piekarnik, mikrofalówkę i inne niezbędne sprzęty) oraz długi blat roboczy.

Zamknięcie kuchni stanowi barek, który można zastąpić komodą na stołowe nakrycia. Dla dodatkowego wydzielenia kuchni proponuję zastosować wiszące lampy nad barkiem czy komodą. Pod blatem roboczym z konglomeratu znajdują się szafki, szuflady i carga na kuchenne akcesoria. Pierwsze skrzypce w tym rozwiązaniu gra drewno – jako materiał ponadczasowy, który pewnie nigdy nie wyjdzie z mody. Jego szlachetny rysunek usłojenia pojawia się na stoliku kawowym, stole w jadalni, barku oraz frontach szafek kuchennych.

Aby nie przytłoczyć wnętrza ciemnym kolorem drewna, proponuję jasne wykończenie ścian oraz jasne elementy wyposażenia w postaci krzeseł w jadalni, sofy oraz blatu kuchennego.

 ' title=

Wariant 3
Lokalizacja spiżarni oraz układ kuchni bardzo podobny jest do drugiego rozwiązania, z tą różnicą, że tutaj wejście do spiżarni proponuję od strony kuchni. Na wprost schodów powstała wnęka, którą można wykorzystać na domową biblioteczkę czy ekspozycję pamiątek z podróży. Ciemnografitowe lub - dla bardziej odważnych - czarne płytki oplatają spiżarnię i wędrują do przedpokoju.

Ich zamknięciem w kuchni jest płyta indukcyjna, nad którą proponuję zjawiskowy okap. Modne połączenie fioletu z czernią, szarością i bielą to moja propozycja kolorystyczna tego rozwiązania. Czarną podłogę w kuchni rozjaśni biała zabudowa szafek kuchennych. Kolorystycznym uzupełnieniem tego wariantu jest soczysty fiolet. Intrygujący efekt dodadzą ciekawie rozmieszczone źródła światła.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH