• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 kwi 2009 23:44

Przestrzeń nad blatem kuchennym

Drewno, fornir, szkło, metal, cegła czy farby wchodzą na ściany nad blatami roboczymi, zajmując miejsce zarezerwowane kiedyś dla płytek.

Ściana nad blatem roboczym ma specyficzne wymagania. To strefa pracy, w której o zachlapanie, choćby podczas miksowania, krojenia mięsa czy mycia produktów, nietrudno. Łatwe czyszczenie oraz odporność na wnikanie brudu to cechy priorytetowe. Ważna jest jednak także estetyka – wykończenie ściany to istotny detal wystroju kuchni. Jak w każdej dziedzinie, i tu moda oraz zasobność portfela mają wiele do powiedzenia. Szczotkowane aluminium poniżej i płyta meblowa powyżej – łączy je wąska listwa (także z aluminium), która jest dekoracją i miejscem montażu akcesoriów kuchennych.

Proj. arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska
Proj. arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska

Kompozycja z granitu, drewna i stalowych listew – intrygujące, a przy tym praktyczne nawiązanie do nowoczesnego stylu mebli.

Proj. arch. Roland Stańczyk
Proj. arch. Roland Stańczyk

Szerokie pasy blachy przecinają horyzontalnie ułożony fornir – kuchnia wydaje się większa, a jej zabudowa dynamiczna.

Proj. arch. Sławomir Mojsiuszko
Proj. arch. Sławomir Mojsiuszko

Rustykalne płytki „Dolce”, na mocnej strukturze z nieregularnymi brzegami, z najnowszej kolekcji firmy Ceramika Paradyż. Ceny: płytki 10x10 cm – ok. 55 zł/m2, dekoracje – ok. 4,40-43,20 zł/szt.

Ceramika Paradyż
fot. Ceramika Paradyż

Płyta ze stali szlachetnej o gr. 2 cm, maks. dł. 4 m, maks. wys. 1,44 m, dostępne wykończenia - jedwab i len. (prod. Franke; ceny: od 1.325 zł/mb.)

Franke
fot. Franke

Okładzina z płyty MDF, tej samej, z której są wykonane meble. Ceny takich płyt zaczynają się od ok. 30 zł/m2, a na wymiar przycina je stolarz.

Proj. arch. Anna Maria Kublicka
Proj. arch. Anna Maria Kublicka

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Marta, 2010-01-30 18:50:43

    Interesuje mnie gdzie mozna nabyć akcesoria do tej cienkiej liswty z aluminium,która na 1 zdjeciu jest połączona z laminatem szczotkowanym i płytą. prosze o linki do sklepów internetowych lub sklepów w okolicach warszawy ewentualnie płocka.

POLECAMY W SERWISACH