Ścianę nad blatem wykończono płytkami ceramicznymi w stylu tradycyjnych białych kafli. Biel przełamano kolorowymi akcentami w postaci szklanych insertów z motywem smakowitych deserów. Fot. Ceramika Paradyż, kolekcja Tamoe.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Ścianę nad blatem wykończono płytkami ceramicznymi w stylu tradycyjnych białych kafli. Biel przełamano kolorowymi akcentami w postaci szklanych insertów z motywem smakowitych deserów. Fot. Ceramika Paradyż, kolekcja Tamoe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 sty 2015 10:14

Ściana nad blatem: 14 kolorowych inspiracji od producentów

Kolorowa ściana nad blatem to świetny pomysł na ożywienie przestrzeni kuchni. Pomogą nam w tym fototapety, naklejki, świecące panele i - oczywiście - płytki ceramiczne.

Kiedy chcemy ożywić przestrzeń kuchni odrobiną koloru, barwna ściana nad blatem wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Jest wystarczająco na widoku, aby wpłynąć na charakter całej kuchni, a jednocześnie na tyle niewielka, aby nasze kolorowe szaleństwo było w dalszym ciągu "bezpieczne".

Najprostsze zadanie mają właściciele kuchni białych i czarnych - do nich pasować będzie niemal każda kolorystyka, od neutralnych barw do tych żywych i jaskrawych. Dobierając kolor do mebli w innym wybarwieniu będziemy musieli być ostrożniejsi. 

Istnieje wiele sposobów na kolorową ścianę nad blatem. Jednym z popularniejszych jest wykończenie tej powierzchni fototapetą. Dużym zainteresowaniem cieszą się fototapety z motywami kwiatowymi, krajobrazami, a także elementami spożywczymi. Te ostatnie są jak znalazł do przestrzeni kuchni i mogą odegrać rolę humorystycznego akcentu aranżacyjnego. 

Innym rozwiązaniem są panele szklane z nadrukiem kolorowej grafiki lub barwne naklejki. Tutaj również - podobnie jak w przypadku fototapet - do dyspozycji mamy wiele wzorów, dostępnych w najrozmaitszych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem są panele świecące LED, które dzięki specjalnej technologi rozpraszają światło po całej powierzchni panelu, pięknie podświetlając zdobiącą go grafikę lub krajobraz.

Będące klasyką gatunku, płytki ceramiczne również występują w bogactwie barw, wzorów i faktur, umożliwiając fantazyjne wykończenie ściany nad blatem. Producenci ceramiki często w swojej ofercie posiadają również barwne, szklane inserty, które stanowią efektowne urozmaicenie ściany, pokrytej płytkami. 

W naszej galerii prezentujemy kilka wspomnianych rozwiązań. Sprawdźcie, które jest Waszym typem!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-06-14 19:15:52

    Najprostsze zadanie mają właściciele kuchni białych i czarnych - do nich pasować będzie niemal każda kolorystyka, od neutralnych barw do tych żywych i jaskrawych.

POLECAMY W SERWISACH