Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Most Golden Gate wyłaniający się z mgły to niezwykle efektowny motyw na udekorowanie ściany nad blatem. Zdjęcie utrzymane w sepii pięknie komponuje się z czarno-białą kuchnią. Projekt: Joanna Ochota. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Urszula Tatur.

Most Golden Gate wyłaniający się z mgły to niezwykle efektowny motyw na udekorowanie ściany nad blatem. Zdjęcie utrzymane w sepii pięknie komponuje się z czarno-białą kuchnią. Projekt: Joanna Ochota. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Urszula Tatur.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 24 lut 2015 08:51 (aktualizacja: 26 lut 2015 08:09)

Ściana nad blatem: 15 pięknych, modnych fototapet

Zapierająca dech w piersiach panorama wielkiego miasta lub zachwycający pejzaż natury. Malownicze widoki możemy łatwo wprowadzić do naszej kuchni, dekorując nimi ścianę nad blatem.

Ścianę nad blatem wykończyć można na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych i praktyczniejszych jest pokrycie tej powierzchni fototapetą. Pozwala ona bowiem na szeroki wachlarz dekoracji - od artystycznych grafik, po zdjęcia smakołyków kulinarnych. Można także wybrać fototapetę ze zdjęciem panoramy wielkiego miasta lub górskiego krajobrazu. 

Motyw rozległych widoków wprowadzi do przestrzeni kuchni żywszą atmosferę - czy będą to pachnące kwiatami łąki, czy po prostu nowojorskie drapacze chmur. Zamknięta w czterech ścianach kuchnia, zyska dzięki nim dodatkowe "okno" na świat, nawet jeśli będzie ono jedynie symboliczne. 

Zdjęcia panoram mają jedną niezaprzeczalną zaletę - optycznie powiększają wnętrze. Patrząc na rozciągający się krajobraz, nasz wzrok nie ucieknie ułudnemu wrażeniu, że przestrzeń, w jakiej przebywamy jest większa i rozpościera się daleko za ścianę nad blatem. 

Wybierając fototapetę jako materiał wykończeniowy, pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu jej przed wpływem wody i tłuszczu - stałych elementów, zagrażających ścianie nad powierzchnią roboczą. Możemy wybrać fototapetę laminowaną lub też po prostu przesłonić ścianę, wykończoną fototapetą dodatkową warstwą szkła. 

W naszej galerii prezentujemy 15 pomysłów na udekorowanie ściany nad blatem fototapetą z motywem krajobrazu. Odnajdziecie tutaj zarówno aranżacje, które dodadzą kuchni dynamiki, jak i wyciszające, relaksujące połacie łąk. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA