Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolejna propozycja z motywem ludowym. Białą nowoczesną kuchnię z gładkimi frontami i minimalistycznymi formami urozmaica kolorowy wzór ludowy - w większej i mniejszej wersji. Fot. Livingstyle.pl

Kolejna propozycja z motywem ludowym. Białą nowoczesną kuchnię z gładkimi frontami i minimalistycznymi formami urozmaica kolorowy wzór ludowy - w większej i mniejszej wersji. Fot. Livingstyle.pl
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 30 paź 2014 14:46

Ściana nad blatem. 16 pomysłów na fototapetę

Jeżeli nie mamy pomysłu na ścianę nad blatem, a opatrzyły się nam tradycyjne płytki ceramiczne, możemy zdecydować się na fototapetę. Odpowiednio dobrana będzie stanowiła efektowne urozmaicenie aranżacji kuchni.

Fototapeta może stać się efektownym urozmaiceniem aranżacji kuchni, a nawet stanowić jej główny akcent dekoracyjny. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów daje nam niemal nieograniczone możliwości. Fototapetę możemy dobrać według koloru mebli kuchennych, a także naszych prywatnych preferencji i upodobań.

Marzy nam się krajobraz kwitnących wiśni niczym z uliczek w Japonii wiosną? Nic prostszego! Chcemy nadać kuchni klimatu wielkiego miasta - sięgnijmy po fototapetę z widokiem na niebo wielkiej metropolii. Jesteśmy fanami motoryzacji? Nic prostszego: zastosujmy tapetę z motywem samochodowym. W modnych białych kuchniach pięknie będą się prezentować fototapety z motywami w intensywnych, żywych kolorach. Fani monochromu we wnętrzach mogą się zdecydować na zdjęcie w czerni i bieli. Ciekawym pomysłem są fototapety z motywami spożywczymi. Soczyste limonki, kubek czarnej aromatycznej kawy będą jak znalazł nad blat kuchenny!

Niezależnie od tego, na jaki wzór i kolor się zdecydujemy pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni. Ściana nad blatem - ze względu na swoją lokalizację - jest bowiem stale narażona na działanie wody, detergentów i tryskającego tłuszczu. Warto zainwestować w fototapetę laminowaną o podwyższonej odporności na zmywanie i wilgoć, które możemy bez obaw czyścić ze wszelkich zabrudzeń. Innym sposobem na ochronę fototapety jest schowanie jej za taflą przezroczystego szkła. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA