Aranżacja kuchni: ściana nad blatem. Projekt: Ewa Para. Fot. Bernard Białorucki

Zobacz galerię [25 zdjęć]

Aranżacja kuchni: ściana nad blatem. Projekt: Ewa Para. Fot. Bernard Białorucki
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 paź 2017 10:20

Ściana nad blatem: 25 wyjątkowych zdjęć kuchni

Płytki ceramiczne, szkło, fototapeta, cegła, farba - ścianę nad blatem możemy wykończyć na wiele sposobów. Zobaczcie pomysły polskich projektantów.

Szkło jest modne, dekoracyjne, a także bardzo praktyczne. Jest łatwe do czyszczenia i nie chłonie zabrudzeń. Szkło w kuchni sprawia, że pomieszczenie nabiera lekkości i nowoczesności. Oprócz wielu zalet, materiał ten pełni także funkcję dekoracyjną w kuchni. Szkło nad blatem to rozwiązanie, które nada przestronności naszemu wnętrzu i będzie przyciągać uwagę.

Płytki ceramiczne to nadal bardzo popularny materiał do wykończenia ścian w kuchni. Obecnie dominują geometryczne wzory, majoliki i formaty tradycyjnych kafli czy cegieł.

Kolejnym popularnym materiałem są fototapety - tu możemy zdecydować się na gotowe propozycje producentów, jak również wybrać własne fotografie i zamówić tapetę z własnym pomysłem. Wybrane fotografie możemy zalaminować też w szkle.

Beton architektoniczny czy cegła to materiały polecane miłośnikom nowoczesnych czy loftowych wnętrz. Z kolei zwolennicy ciepłych aranżacji mogą postawić na drewno - zwykle w postaci fornirowanych paneli.

Z kolei farby wodo- i plamoodporne będą ekonomicznym rozwiązaniem i pozwolą na zmianę aranżacji kuchni co kilka lat.

Czytaj także: Wygodna kuchnia: zobacz jak ją urządzić

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH