Ściana nad blatem w kuchni. Projekt: Wioleta Wójcik-Maciuszek, Konrad Maciuszek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Ściana nad blatem w kuchni. Projekt: Wioleta Wójcik-Maciuszek, Konrad Maciuszek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 lut 2018 09:59

Ściana nad blatem - ciekawe rozwiązania z polskich kuchni

Jak wykończyć ścianę nad blatem w kuchni? Kilka ciekawych propozycji znajdźcie w naszym przeglądzie.

Możliwości wykończenia ściany nad blatem w kuchni jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od tego, jaki materiał nam się podoba i w jakim stylu urządzona jest kuchnia. Na pewno warto dokładnie przejrzeć ofertę producentów i wybrać z niej coś dla siebie. Pamiętajmy, że w kuchni poza estetyką ważna jest także strona praktyczna. Ściana nad blatem to przestrzeń narażona na ciągłe działanie wody, wilgoci, liczne zabrudzenia, więc musi zostać wykończona materiałem, który poradzi sobie w takich właśnie „trudnych” warunkach.

Co zatem wybrać? Możemy sięgnąć po wciąż najpopularniejszy materiał, czyli płytki ceramiczne. To rozwiązanie stosowane w domach od wielu lat i na pewno sprawdzi się nad kuchennym blatem. Oferta dostępna na rynku jest bardzo szeroka, więc bez problemu znajdziemy odpowiednią kolorystykę, fakturę czy wielkości płytek. Kolejny materiał to szło. Do wyboru mamy szkło kolorowe, które będzie pięknym elementem dekoracyjnym lub przeźroczyste (bardziej dyskretne, ledwie zauważalne). O przeźroczystą taflę szkła możemy pokusić się także wówczas, gdy chcemy przesłonić nim tapetę lub fototapetę na ścianie. Warto pamiętać, że na ścianach narażonych na działanie wysokiej temperamenty (np. nad płytą grzejną) zastosować szkło hartowane.

Nad kuchennym blatem sprawdzi się również cegła (biała, czerwona lub w innym kolorze) i beton, po które coraz chętniej i odważniej sięgamy. Na liście materiałów nie może oczywiście zabraknąć fototapety. To rozwiązanie, które w szybki i prosty sposób może nadać wnętrzu oryginalny charakter. A co jeśli podoba nam się drewno? Jest i na to prosty sposób. Naturalne drewno na ścianach w kuchni doskonale zastąpi płyta laminowana z dekorem. Dopasowana do koloru szafek stworzy bardzo spójna kompozycję.

W naszej galerii znajdziecie moc inspirujących pomysłów z polskich domów i mieszkań.

Zobacz także Cegła w kuchni - 12 pięknych zdjęć

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH